Himálajské ajurvédské dóšické čaje

Ájurvédské dóšické a bylinné čaje slouží jako jedna z možností prevence k ochraně našeho zdraví. 

Ájurvédské principy jsou klíčem ke zdravému a vyrovnanému způsobu života. Pokud si začneme být jejich vlivu a působení více vědomi, budeme schopni předcházet takovým návykům a stereotypům, které se později mohou projevit jako příznaky nejrůznějších nemocí a chorob. Ájurvédské dóšické a bylinné čaje slouží jako jedna z možností prevence k ochraně našeho zdraví. Každý z himalájských čajů mnohostranně působí na celou řadu zdravotních potíží.

VATA TEA - pro uvolnění těla a mysli

Čaj příznivě působí na celkový zdravotní stav a psychickou kondici u lidí s převahou následující charakteristiky:

K obnovení vaší rovnováhy napomáhá slunce, teplo, klid, dostatek odpočinku, teplá, sytá, mírně kořeněná a olejnatá strava, pravidelná relaxyce a aroma terapie. Měli byste se vyhýbat duševnímu vypětí, práci do pozdních nočních hodin, zimě a mrazu, syrovým jídlům a chladným nápojům, alkoholu a kouření. Je dobré omezit práci s počítačem, sledování televize a nadměrné pracovní nasazení.

PITTA TEA - antistres pro uklidnění a vyrovnanost

Podporuje trávení a metabolismus, reguluje tělesnou teplotu, regeneruje pokožku a povzbuzuje mozkovou činnost. Přináší pocit uklidnění a vyrovnanosti. Příznivě působí na celkový zdravotní stav a psychickou kondici u lidí s převahou následující charakteristiky:

K obnovení rovnováhy napomáhá chladnější strava a nápoje, střídání aktivity a relaxace, dostatečný přísun tekutin. Pitta typ by měl používat oleje a krémy na ochranu pokožky, vyhýbat se ostrému slunci a vysokým teplotám, kouření, drogám a alkoholu. Omezit olejnatá, těžká, slaná a kořeněná jídla, nepřejídat se a jíst menší porce vícekrát denně.

KAPHA TEA - pro povzbuzení a osvěžení organismu

Podporuje regeneraci a o chranný systém organismu, posiluje tělesdnou stavbu, kloubní aparát a celkový fyzický stav. Přináší pocit povzbuzení a osvěžení. Staletími prověřená tradiční směs himalájských bylin příznivě působí při pravidelném užívání na celkový stav a psychickou kondici u lidí s převahou následující charakteristiky:

Obnovení rovnováhy pomáhá lehká a teplá strava, pravidelný pohyb a fyzická cvičení, častá změna a rúznorodost denních aktivit. Kapha typ by se měl vyhýbat těžkým, olejnatým, dušeným a tučným jídlům. Omezit nadbytečný spánek, přejídání a konzumaci mléčných výrobků.

Zpracoval S. Flanderka podle reklamních materiálů