9526400
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Alternativní terapie - alternativa pro zdraví

 

Vážení uživatelé!

Ing. Tatiana FlanderkováNa památku manželky, Ing. Tatiany Flanderkové, jsem se rozhodl pokračovat v další činnosti na našem portálu, původně evidovaném na adrese "www.terapie.az4u.info". Náš "znovuzrozený" portál pokračuje pod novou adresou "www.terapie.as4u.cz" v původní podobě. Bude asi obtížné navázat na úsilí, které jsme s manželkou několik roků našemu původnímu portálu věnovali ve volném čase a zdarma, ale věřím, že si cestu k němu opět najdete a že i nadále zde získáte běžné i nevšední informace, které rozšíří váš rozhled a také vám poskytnou základ k prevenci na udržení a zlepšení zdraví pomocí alt. terapií, přírodních prostředků, nebo i kritického myšlení... Současná situace ve zdravotnictví i ve společnosti  tuto potřebu jenom potvrzuje. A Vám všem přeji do budoucna jen "všetko dobré", jak říkala Táňa. Fs

Dle materiálů WHO (Světová zdravotnická organizace) z roku 2002, alternativní terapie, nebo nekonvenční medicínu využívá v Asii až 80% obyvatelstva jako součást základní zdravotnícké péče (hlavně Čína, Korea a Vietnam). V Evropě, USA a v mnohých dalších zemích se zájem lidí o nekonvenční medicínu zvyšuje.

Dotek

Proč asi?

Odpověď na tuto otázku se Vám pokusíme dát na našem portálu Alternativní terapie - alternativa pro zdraví, kde najdete informace na toto téma především ve formě článků týkajících se nejen alternativních terapií, ale i méně používaných technik z klasické medicíny.

Poznámka: Původní záměr portálu praktikovaný v jeho začátcích, tzn. poskytovat informace o léčitelích, akcích, poradenství atd., jsem musel omezit vzhledem k podmínkám, které nastaly po odchodu manželky. Díky za pochopení, snad tyto informace najdete na dalších portálech. Omlouvám se . Fs

Cílem portálu a naší snahou je seznámit co nejširší veřejnost s informacemi, které lidem mohou ukázat i jinou cestu prevence a léčby našeho zdraví nežli nám nabízí klasická medicína, najít rovnováhu a harmonii, najít sebe sama. Vzhledem k rozsahu portálu i k našim omezeným vědomostem jsou informace o jednotlivých terapiích uváděny často v hrubých, resp. polohrubých rysech a vážní zájemci o jednotlivé terapie si musí své vědomosti doplňovat sami studiem odborné literatury, kontakty s odborníky na kurzech, seminářích, školách atd. Věříme však, že i informace v této formě budou k prospěchu a řadě lidí jinou cestu ukáží.

Rádi však přijmeme vaše věcné připomínky, návrhy, rady... zvyšující kvalitu a komplexnost portálu. K informovanosti veřejnosti pomohou i vaše názory, poznatky, doporučení z praxe, odborné články k dané tématice atd. Nenechávejte si je pro sebe a zašlete je na e-mail: flanderkovi@tiscali.cz a pomozte tak i druhým v rozšíření vědomostí. Vrátí se to!

Rady a návody, které na tomto portálu publikujeme, nenahrazují léčbu nemocí ani lékařské vyšetření. Jakákoliv aplikace těchto rad a návodů je osobní věcí čtenáře. Doporučujeme, aby, zejména v závažných případech, konzultovali čtenáři získané postupy se svým ošetřujícím lékařem, nebo se obrátili na příslušné specialisty.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková


 
load