9436011
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Člověk a delfín

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Učitelé lidstva - delfíni

Vztah mezi člověkem a delfínem trvá již tisíce let. V starověku byli delfíni často považováni za posvátné tvory - delfín byl symbolem svobody, volnosti a štěstí.

V neobyčejně kontraverzní  knize "Awakening the Animal Kingdom" Robert Shapiro a Julie Rapkinová popisují bezprostřední channelingový odkaz různých zvířat, která také tvrdila, že delfíni k nám na zem přišli z jedné z vodních planet Síria, aby nás naučili lásce, radosti, štěstí a hře. I kdyby to bylo jenom zbožné přání, faktem je, že neexistuje člověk na Zemi, kterého by pohled na delfína nezaujal. Jeho pysk vytváří dojem, že se ustavičně směje. Z celé postavy delfína vyzařujeDelfíni smích radost ze života. Jsou to půvabné, dobré, krásné bytosti. Jejich postoj k člověku se projevuje vzvláště ve vztahu k nemocným, nešťastným, depresivním, autistickým lidem. Všichni ti, co s delfiny pracují, vědí, že tyto bytosti dokáží vycítit náladu člověka a podle toho se k němu chovají. Dodnes se nezjistilo, jak a proč má na člověka plavání s delfíny pozitivní vliv. Říká se, že vysílají elektromagnetické vlnění, které dokáže ovlivnit některé procesy v našem těle. Někdo pro změnu tvrdí, že ultrazvuk delfínů stimuluje systém žláz s vnitřní sekrecí a jejich hormonů člověka. Tato zvířata dokonce dokáží příznivě ovlivnit naše mozkové vlnění. I další experimenty nabízejí zajímavá zjištění. Zjistilo se, že některé děti se díky delfínům učily dva- až desetkrát rychleji než ty, které do kontaktu s delfíny nepřišly. Taktéž se zjistilo, že delfíní terapie zlepšuje sociální situaci rodin s postiženými dětmi. Důkazů, že terapie s delfíny funguje, je velmi mnoho. Faktem také je, že setkání s delfínem, dotyky a zvuky, které vydávají, působí velmi pozitivně na psychiku postiženého dítěte.Kdyby delfím chtěl, jediným pohybem svého ocasu by dokázal člověka omráčit. Proto máme štěstí, že tato zázračná zvířata jsou našimi přáteli. Dnes mnozí léčitelé  na celém světě věří, že delfíni k nám přišli proto, aby nám pomohli stát se dobrými, chránili nás před zlem. Hodně lidí mívá sny s delfíny, v kterých se učí být lepšími a pomáhat jiným.

Naši rozumní bratři

Kromě lidí mají delfíni nejrozvinutější mozek ze všech zvířat na Zemi. Co je však nejdůležitější, mozková kůra, která je zodpovědná za inteligenci, kordinaci pohybů a rovnováhu, je prakticky stejná jako u lidí. Delfíni a lidé se však vyvíjeli v odlišných podmíínkách. Lidé, kteří měli k dispozici ruce, začali měnit okolní svět, delfíni se soustředili na pozorování, emoce a sociální chování. V tomto směru stojí  výše nežli my- lidé. Představte si totiž společnost bez nesmyslné agresivity, bytosti, které samozřejmě pomáhají slabším a nemocným, starají se o ně, chrání je před ohrožením a přitom se vzájemně nenapadají. Navíc delfíni jsou přátelští k lidem. Je všeobecně známé, že běžně zachraňují ztroskotance, chrání je před žraloky a neútočí na člověka ani tehdy, když předpokládají, že jim ublíží. Ostřílení námořníci tvrdí, že když chceme přivolat na moři delfína, aby nás například zachránil před žralokem, stačí plácat dlaněmi na hladinu moře. Delfíni dokonce často plní i úlohu lodivodů mezi nebezpečnými útesy.

Jeden z potápěčů Jasqusa Cousteana vyprávěl neobyčejný příběh:

Během potápění uviděl malé delfiňátko. Myslel si, že se možná ztratilo, proto k němu připlaval a chytil ho. V tom se objevila matka. Na rozdíl od jiných druhů zvířat se nevrhla na člověka, ale začala okolo něho plavat, žalostně pištěla. Jako kdyby prosila o milost. Potápěč samozřejmě delfínka pustil. Matka i dítě spokojeně odplavali. Badatelé, kteří se zaobírají delfíny v delfináriích říkají, že tato zvířata někdy nabídnou lidem první ryby, které dostanou, jako přátelské pohoDelfíni skákavíštění....To, žejsou to rozumné bytosti, dokazuje i skutečnost, že mají smysl pro humor, cosi co kromě nich má jenom člověk. Torill Fawkusová, badatelka, která často plave s delfíny, říká, jak jednou začala napodobovat pohyby delfína, protože se chtěla naučit plavat jako oni. Tehdy se delfín na ni podíval a začal napodobovat její nemotorné "delfíní" pohyby, přičemž neuvěřitelně směšně, netypicky, pohyboval ocasem.

Existuje hodně druhů delfínů, ale nejznámější jsou hlavně delfíni skákaví. Delfín obyčejný má okolo 2,5 metru délky. Obyčejně žije v teplejších vodách oceánů a moří. Snáší velké hloubky, ale zadrží dech sotva na pět minut. Delfíni nedýchají automaticky, ale vědomě! To znamená, že nesmí usnout. Proto v noci střídavě zavírají pravé a levé oko, aby dopřáli odpočinek mozkovým polokoulím. Jiní delfíni dosahují délky až 4 metrů, obyčejně žijí v pobřežních vodách a jen zřídka plavou na otevřené moře.

Dar delfínů lidem

Existuje afirmace, kterou jedna z léčitelek získala, během spánku, od delfínů. Dodává lidem silný příliv emocí a přináší vnitřní harmonii. Zní:

Oči delfína Ti říkají: Jsi silná osoba! Rozvíjej v sobě dobro, krásu, moudrost a klid.
Oči delfína Ti říkají: Dokážeš vadržet v těžkých chvílích života! Važ si sebe! nepřipusť si zlé myšlenky!
Oči delfína Ti říkají: Máš hodně talentů! Rozvíjej je pro dobro světa! Zasloužíš si zdraví a štěstí. Rozvíjej v sobě radost ze života.
Oči delfína Ti říkají: Bude dobře!

Zpracoval S. Flanderka


Vytvořeno 2.1.2017 12:33:19 | přečteno 2595x | S.Flanderka
 
load