9421619
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Pročistěte svoje tělo

Začíná nejvhodnější období na generální úklid v našem těle.

Začíná nejvhodnější období na generální úklid v našem těle. Různé posmrkávání, škrábání v krku a vykašlávání hlenů se stává běžnou součástí života a málokdo tomu věnuje patřičnou pozornost. Tento pokus našeho těla zbavit se nečistot spíše brzdíme, aby nás boj organismu s bakteriemi a „tělesnými odpady“ příliš neoslabil. Dříve či později však stejně pocítíme únavu. Nejznatelnější to je právě v únoru či březnu, po našem zimním hodování, nedostatku pohybu a kyslíku. Tělo „plýtvá“ příliš mnoho energie na vlastní funkci a zdolávání překážek, především odbourávání nečistot, které jsme pečlivě nastřádali. Narušuje se tak přirozená látková výměna, která zaručuje příjem živin a vylučování nečistot. Nejenže se tedy k našim buňkám nedostanou potřebné živiny v dostatečné míře, ale navíc se v našich tkáních začínají ukládat „odpady“ a dochází k překyselení. Ubývá energie, imunita je oslabena a stáváme se tedy náchylnějšími na různá onemocnění. Je to proces postupný, několik let se nic nemusí projevovat, ale jednou to „bouchne“! Komu se nechce na tuto explozi čekat, nabízím několik návrhů, jak tělu při „jarním úklidu“ napomoci. Možná budete až překvapeni, jak málo stačí a jak je to jednoduché!

Obraťme se na přírodu!

Nejefektivnější pomoc najdeme často přímo před nosem. Je to bylinka, o které se již hodně napsalo, a kterou každý bezpečně pozná:

KopřivaKopřiva - čistí krev!

Poznatek, že čistí krev, pramení především z toho, že povzbuzuje látkovou výměnu a stará se, jako většina bylinek, o přirozené zásadité prostředí nutné pro správnou funkci buněk. Má samozřejmě také baktericidní a močopudné účinky, tzn. že brání rozmnožování bakterií a napomáhá jejich odstraňování (vyplavování) z těla. Je úspěšná i v boji proti kyselině močové usazené v našich kloubech a tkáních, která způsobuje revmatická onemocnění a dnu.

Jak tedy nejlépe využít její čistící schopnosti?

Kopřivový nápoj

Připravme si čistící nápoj - kopřivovovou šťávu:

Příprava je jednoduchá, zabere méně než 5 minut. Hrst mladých kopřiv nebo špiček starších kopřiv rozmixujeme s 2 decilitry vody, scedíme přes jemné sítko (ne kovové) tmavě zelenou tekutinu a co nejdříve vypijeme.

„Zelená šťáva“ obsahuje maximální množství účinných látek (více než u čaje) a velký podíl chlorofylu, který napomáhá tvorbě krve. Navíc se tento „zázračný elixír“ díky tekuté formě dostane k buňkám v poměrně krátkém čase s minimální spotřebou energie. Tento nápoj můžeme pít ráno na lačný žaludek nebo mezi jídly. Můžeme zvolit buď formu intenzivní čtrnáctidenní kúry (jarní kúra) nebo si kopřivovou šťávu dopřáváme příležitostně. Nejúčinnější jsou samozřejmě tmavě zelené mladé kopřivy.

Samozřejmě nemusíme zůstat jen u kopřivy. Existuje spousta dalších bylin, které se tímto způsobem dají využít. Další vhodnou bylinkou pro výrobu zeleného nápoje je:

Smetanka lékařská - „Čistíme náš krevní filtr“!

Smetanka neboli pampeliška je též proslavena svou léčivou silou. Chtěla bych ve vztahu k očistě těla zdůraznit její stimulačníSmetánka lékařská účinky na játra a tím i celou trávicí soustavu. Právě játra se starají například o trávení tuků (tvorba žluči), ale jejich hlavním úkolem je neutralizace a odbourávání toxických látek v těle. Ty se do naší trávicí soustavy dostávají jednak potravou, ale mohou také vzniknout až během nesprávných trávicích procesů ve střevech. Posílením tohoto orgánu tedy zamezíme pronikání škodlivin přes krev k buňkám a tedy i zanášení našeho organismu.

Pampeliškovou šťávu si můžeme připravit stejně jako kopřivovou. Listy pampelišky mnohdy odrazují svou hořkou chutí, což se samozřejmě promítne i do pampeliškového nápoje, ale tělo (jazyk) si brzy na tuto chuť zvykne a po několika „vychutnaných“ nápojích už nám to nepřijde. Tedy ať už máme potíže s trávením, játry nebo chceme naše tělo udržovat v čistotě i zevnitř, vězte, že pampeliškový nápoj nám může ušetřit spoustu trápení a bolesti.

Oba nápoje se dají kombinovat, ale vždy jeden druh v jeden den. Pít by se měly čerstvé, účinné látky mají tendenci rychle vyprchat. Pravidelným užíváním zelených nápojů brzy pocítíme příliv nové energie. Užívejte si i procházky, při kterých bylinky sbíráte a nadýchejte se dostatečně čerstvého vzduchu. Udělejte si z toho třeba formu relaxace, sbírání bylin je přece pradávnou lidskou přirozeností. Nechte přitom do svého nitra vstoupit klid a mír.

Prospějte tedy tělu i duši a připravte si doma čerstvou bylinkovou šťávu! Na zdraví!

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor článku Květa Šimková

Vytvořeno 10.2.2008 11:56:04 | přečteno 2833x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load