9524444
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Artróza a nevyléčitelné nemoci

Hlavní příčinou všech nemocí je nepřirozená, nesprávná výživa.

Jak se zbavit artrózy a jiných "nevyléčitelných" nemocí

Málokdo z vás je ochoten uvěřit tomu, že pouhou změnou stravy se může zbavit svých letitých chronických, nebo závažných akutních chorob, včetně těch tzv. nevyléčitelných. Žádná nemoc není nevyléčitelná - jen se musí vědět jak na ni a cesta rohodně nevede přes odstraňování následků chemickou cestou. Hlavní příčinou všech nemocí je nepřirozená, nesprávná výživa. Přirozený pud člověka je civilizací tak deformovaný, že už nerozezná co jeho zdraví škodí. Při dnešním způsobu stravování si sice naplníte žaludek, ale nemá to výživnou hodnotu. Proto se lidé přejídají, otravují svůj organismus a přibírají. Za takových okolProstřenoností člověk dříve či později onemocní. A právě v tom tkví zákeřnost tzv. civilizačních chorob. Lékem na všechny nemoci je neznehodnocená přirozená strava, jakou příroda nabízí živým tvorům. Syrovou stravou se mohou vyléčit nejen těžké choroby, ale i menší zdravotní nepříjemnosti, jako jsou bolesti hlavy, vyrážky, zápach z úst, únava, zácpa a jiné. Na začátek se doporučuje radikálně omezit maso a živočišné tuky i potraviny z bílé mouky, vařená vejce, pasterizované nebo vařené mléko, bílý cukr, čokoládu a kuchyňskou sůl. Velký význam má u syrové stravy pohyb na čerstvém vzduchu, slunce a voda.

Jaká strava je vlastně pro člověka nejvhodnější?

Člověk o sobě rád prohlašuje, že je všežravec - to je ovšem jeho velký omyl a hlavně alibismus, kterým si zdůvodňuje pojídání masa, které mu chutná. Když srovnáme zažívací orgány člověka, býložravců, všežravců a šelem, zjistíme, že člověku jsou vývojově nejbližší opice, tedy lidoopi. Gorila má např. stejné zažívací orgány jako člověk, zatímco tygr má střeva pětkrát kratší než člověk. Rozdílné jsou i zuby a formy čelistí. Sliny člověka jsou zásadité, masožravců kyselé a žaludeční šťáva šelem je podstatně kyselejší než u člověka. Masitá strava prochází střevy člověka příliš dlouho, takže se hnilobně rozkládá a vzniklé jedy způsobují nejrůznější choroby i žaludeční šťáva je na strávení masa příliš slabá. Krev a celé vnitřní prostředí býložravců je zásadité, u masožravců kyselé povahy. Uvedené rozdíly dost jasně dokazují, že člověk se stravuje nesprávně a tím si způsobuje všechny choroby, které nazval civilizačními chorobami, a které jsou často příčinou předčasných úmrtí. Nejde o náhodné "rány osudu", ale o nedostatek informací o prapříčině zvrácenosti stravování dnešního civilizovaného člověka. Člověk soustavně porušuje zákony přírody a v důsledku toho ztratil přirozený instinkt a neumí už rozpoznat, co je pro jeho zdraví škodlivé.

Velkou část populace trápí artróza a dnes již bohužel se začíná projevovat už v poměrně nízkém věku. Jedná se o degenerativní onemocnění postihující stejné části těla jako artritida (zánětlivé onemocnění kloubu). Poškození kloubu postihuje chrupavku, potom kosti a může vyústit v deformace nebo znehybArtrózanění kloubu. V případě zánětu kloubního pouzdra se v kloubním prostoru hromadí tekutina, která tvoří otok. Artritida většinou napadá mladé lidi, artróza je nemocí lidí starších čtyřiceti let. Charakterizuje ji degenerace chtupavek, která končí předčasným opotřebením kostních zakončení. Slovem revmatismus obvykle označujeme projevy artritidy a artrózy. Pokud trpíte jedním nebo druhým problémem existuje alternativní řešení, které je účinné a bez vedlejších účinků. Jediným problémem je pohodlnost pacienta, který je alopatickou medicínou veden k tomu, že polkne prášek a bude zdráv a veškerou léčbu, která ho stojí trochu času, odmítá. Je třeba si uvědomit, že nelze vyléčit žádnou nemoc a uchovat si dobré zdraví bez dobře fungujícíh jater. Potraviny, které játrům škodí jsou hlavně alkohol, maso, živočišné tuky, léky a poživatiny získané chemickou cestou, očkovací látky, veškeré ztužené tuky a rafinované oleje, káva, mléko, všechny výrobky z bílé mouky, tabák. V moderní době je člověk s dobře fungujícími játry spíše výjímkou. Naše játra jsou většinou obětí špatného jídla a chemikálií v něm obsažených. Základní funkcí jaterje tvorba látek nutných při krvetvorbě. Další funkcí je přeměna proteinů a lipidů, odbourávání toxických látek a tvoření látek nutných k udržení imunity organismu. A právě odbourávání toxických látek je velice důležité při léčení artrózy a artritidy. Už při prvních příznacích artritidy a artrózy je velmi důležité vyšetření střevní flóry. Některé druhy střevních bakterií jsou totiž shopné zlikvidovat podstatné množství kyseliny močové a pokud jich je ve střevech nedostatek, může dojít k vážnému ohrožení organismu. Přitom většina léků předepisovaných proti tomuto onemocnění, narušuje střevní flóru a snižuje celkovou obranyschopnost organismu.

Jak postupovat při léčbě?

  • Při akutních horečnatých stavech ulevíme zaníceným kloubům velkými obklady studeného jílu. Na druhé straně však chronické onemocnění vyžaduje časté horké obklady. Obklad necháme působit 2 až 4 hodiny, nejlépe přes noc a použitý jíl vyhodíme, protože je nasycen toxiny, které absorboval.
  • Dalším účinným prostředkem je česnek - bolestivá místa se potírají směsí kafrového oleje a česneku v poměru 2:1. Česnek samozřejmě přidávat do stravy tak často, jak to jde, resp. popíjet výluh. Pokud žaludek reaguje podrážděně, může to být způsobeno tím, že někde v zažívacím traktu je zánětlivý proces.
  • Jiný přírodní, téměř zázračný prostředke je citron. Je jedním z nejlepších léků na zažívání, protože stimuluje tvorbu žluče. Také podporuje vázání vápníku v těle a je proto doporučován pro přirozenou redukci váhy. Pomáhá pročistit játra a ledviny, je dobrou prevencí proti zácpě a výborný prostředek pro zlepšení krevního oběhu. Vysoký krevní tlak, špatný krevní oběh, kornatění tepen - i tyto problémy lze vyléčit vhodnou citronovou kůrou. A hlavně - rozpouští toxiny usazené v kloubech při artróze a revmatismu.

Citronová kůra by měla být prováděna bez zbytečného spěchu a při postupném zvyšování a snižování množství. Znamená to začít polovinou nebo jedním citronem denně, dokud si tělo nezvykne a potom zvyšovat dávku o půl nebo celý citron každý druhý nebo třetí den. Při léčbě artrózy a revmatismu lze požít až deset citronů denně. Průměrná denní spotřeba se liší případ od případu. Potom, co jsme dosáhli maximální dávky, je třeba množství stejným způsobem snižovat, dokud se nedostaneme na spotřebu dvou až čtyř citronů denně. Nejlépe je požít citron v kombinaci s vodou. Půlku citronu vymačkáme do 120 až 3240 gramů vody a roztok pijeme během dne mezi hlavními jídly. Pokud ho smícháme s teplou vodou, můžeme ho pít i před jídlem. Lze přidat med, nikdy cukr. K léčení artrózy, revmatismu, ale i lomivosti kostí, nehtů, vypadávání vlasů a řady dalších chorob se vřele doporučuje  "křemenka", což je součást vnější slupky obilí (šrot, celozrnná mouka). Křemenka je též dostupná v extrahované formě z přesličky rolní, která jí obsahuje velké množství.

Zpracoval S. Flanderka podle knihyE. Güntera "Tajemství zdraví a mládí - život bez chorob".Vytvořeno 20.10.2015 12:22:33 | přečteno 3476x | S.Flanderka
 
load