9409388
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Skotský vřes (Heather)

Co dělám pro sebe, dělám i pro druhé.

Komu je určen?

Pro člověka, který je na sebe zaměřený, je úplně pohlcen svými myšlenkami, které krouží jen okolo jeho vlastních problémů, připadá si velmi důležitě, Pociťuje vnitřní nutnost s každým o sobě mluvit, neustále potřebuje publikum, potřebuje se ujišťovat o své důležitosti. Pevně drží okolní svět, aby se v něm mohl zrcadlit a neustálým mluvením Skotský vřes (Heather)si potvrzuje vlastní existenci. Ve společnosti přebírá hovor a zaměřuje ho na svou osobu. Jeho publikum se jen těžko může zapojit do konverzace a když to udělá, jen to takovému člověku poslouží jako podnět k vyprávění dalšího příběhu ze svého života! Velmi rád totiž mluví o sobě, své rodině a přátelích a když onemocní, nebude mluvit o ničem jiném, jen o své chorobě. S úmyslem vnutit se, se při mluvení dostává do tělesné blízkosti druhých, tahá je za rukáv, nikdy je nenechá uniknout. Mluví jako kolovrátek, je neodbytný. Rád při rozhovoru dojde až k vám a povídá vám přímo do tváře. Také se vás rád dotýká, nebo drží za ruku, aby udržel vaši pozornost. Tím dosáhne, spolu se svou intenzivní snahou o kontakt a uznání, většinou pravého opaku.  Má sklon k citovému přepínání, dělá z komára velblouda. Je pro něj velmi těžké naslouchat druhým, je odvrácen od větší jednoty. Navenek předstírá, že je silnější než je, nevyvolává proto bezprostřední účast. Často však pochází z citově chudého domova, jako dítě citově podvyživené, které nepozná, že si nepotřebuje silou brát něco, co přijde samo od sebe. Musí se změnit z ubohého dítěte, které jenom chce, v dospělého, který umí i dávat.

Tito lidé nejsou schopeni ani ochotni se vcítit do problémů druhých lidí.  Jelikož v mládí nedostali nutnou pozornost a uznání, museli se pokusit starat se emocionálně sami o sebe. Snaží se vypadat suverénně a jistě, aby nevypadali jako odkázaní na pomoc. Náklonnost, po které tolik touží, je jim nedostupná, protože svým tlakem na druhé je od sebe odpuzují, odsávají jejich sílu a zanechávají je vyčerpané.
Z toho důvodu se jim lidé vyhýbají, protože nejsou schopni se vcítit do jiné osoby, pouze by brali, ale nejsou ochotni dávat. 

Co dodává?

Skotský vřes je spojen s duševními kvalitami vcítění a ochoty, abychom se nezabývali jen sami sebou a dokázali se vcítit do potřeby druhých. Člověk v pozitivním stavu umí podle míry zkušeností stejně dobře naslouchat, jako uměl před tím mluvit. Vyvine silnou schopnost vcítit se a může, vyžaduje-li to situace, být zde i pro jiného člověka a beze zbytku se oddat svému úkolu. Pomáhá stát se tak dospělým člověkem spolehlivým, se zájmem o okolí, dobrým posluchačem, zajímajícím se o diskusní partnery. Umí se vcítit do jiného člověka, nebo nějakého úkolu. Vytvoří atmosféru důvěry a síly, ve které se druzí cítí dobře. Vyzařuje sílu a spolehlivost.

Zpracoval S. Flanderka, zdroj internet


Vytvořeno 7.10.2012 12:06:25 | přečteno 1211x | S.Flanderka
 
load