9421699
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Užívání Bachových květových esencí

Indikace a užívání

Přírodovědecké a zcela uspokojující vysvětlení toho, jak Bachovy květy působí, do nynějška neexistuje. Léčba pomocí Bachových květových esencí nemá kontraindikací. Esence může užívat jak čerstvě narozené miminko, tak i jeho maminka, starý člověk, dítě, Bachova esencetěhotná žena, člověk účastnící se jakékoliv terapie. Bachovy květové esence se užívají dle aktuální potřeby. Lidé, kteří pečují o nemocné či blízké v těžkých stavech, aby lépe přijali onu těžkou situaci a kdokoliv další - člověk před i po operaci, výkonu, před zkouškou, při životních změnách...Jak často budete Bachovy esence užívat, závisí jenom na Vás. Nekolísají-li Vaše nálady příliš, anebo pociťujete-li zatím pouze náběh krize, vystačíte s jedinou lahvičkou. Mají-li Vaše stavy dlouhodobější charakter, lze esence užívat tak dlouho, jak je třeba. Nelze se jimi předávkovat, ani si na ně vytvořit škodlivý návyk. Bachovy květové esence mohou užívat i zvířata - po prodělaném stresu (petardy kolem svátků, leknutí), chirurgické zákroku, změnách, tak i květiny a stromy při přesazování, stěhování, roubování nebo napadnutí škůdci. Základní terapeutická dávka je 4x denně čtyři kapky z lahvičky, kterou na základě pohovoru s vámi a podle vašich potíží terapeut připraví.

Jak vybírat Bachovy esence pro sebe?Bachovy esence 10 ml

Tato otázka zahajuje intenzivní proces, ve kterém se člověk setkává se sebou samým. Spoznávat své vlastní emoce, zážitky, prožitky a negativní vlastnosti je základem pro určení té pravé esence, která ve Vás rozezní a odbourá zablokovanou část energie a otevře Vaše vnitřní vědomí vyšším vibracím. Úspěšnost spočívá především ve Vaší vlastní otevřenosti k sobě samému, k ochotě převzít zodpovědnost za vlastní zdravotní stav. Není to lehká práce, ale nevyžaduje od Vás žádné vědecké znalosti a informace. Pokud je pro Vás těžké určit ty správné negativní pocity, může Vám pomoci spolupráce s někým, kdo vás dobře zná, Váš partner, přítel, blízký člen rodiny.

Jak užívat Bachovy esence?

Krátkodobě:

Nakapejte 2 kapky Vámi zvolené esence (nebo Rescue Remedy) do sklenky s minerální vodou nebo jiným nápojem (nepoužívejte destilovanou vodu - je to mrtvá, bez energie). Upíjejte po douškách každých 3 - 5 minut, dokud se Vaše pocity a nálady neutiší.

Dlouhodobě:

Používají se ředěné. Standartní ředění je 1 kapka na 10 ml to znamená, že člověk nakape 2 kapky ze zásobní lahvičky do 20 ml lahvičky s vodou smíchanou s alkoholem a tak si vytvoříte užívací lahvičku. Před použitím je třeba směs dobře protřepat (alkohol tady slouží ke konzervaci kapek, pro terapii na několik dní není alkohol nutný). Dávkování je obvykle 4x denně čtyři kapky. Před polknutím se mají kapky na okamžik podržet v ústech, protože tehdy začínají působit.

V případě nutnosti lze esence přijímat i nerozředěné přímo na jazyk, potírat jimi rty, spánky, anebo vnitřní stranu zápěstí (například malým dětem).

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková podle knihy "Bachova květová terapie-teorie a praxe" od Mechthilda Scheffera.

Vytvořeno 7.4.2008 13:06:39 | přečteno 2283x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load