9446807
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Extrakty ze živých rostlin

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Extrakty ze živých rostlin

V praxi se nám velmi osvědčilo používání produktů firmy Herba Vitalis - jednosložkových extraktů a směsí ze živých rostlin pro cílené použití - i elixírů -směsí bylin, určených pro podpůrnou léčbu vybraných onemocnění. Jsou vhodným Herba Vitalisprostředkem pro udržení vitality, zdraví, jsou doporučovány léčiteli i lékaři a ze své praxe v bylinářské prodejně vím, že pro jejich účinky se pro ně vrací většina uživatelů, kterým pomohly. Jejich používání je velmi jednoduché: do sklenky s 10-20 ml vody nakapeme 15 kapek extraktu, krouživým pohybem sklenky promícháme, nalijeme do úst a chvíli před polknutím podržíme. V akutních případech užíváme 7 kapek každou půlhodinu do ústupu problému, zpravidla po dobu několika hodin až jednoho dne.

Nejlépe vás s těmito produkty a jejich principem postupně seznámí ing. Pavel Pokorný, zakladatel firmy a otec myšlenky léčení živými rostlinami v článku uveřejněném v časopise Regulační medicína č., z kterého vyjímám :

" Základní princip přípravy extraktů jde ruku v ruce s Hahnemannovým pojetím klasické homeopatie, kdy i naší zásadou je, že zpracováváme čerstvé rostliny ihned po utržení. Odlišnost našeho přístupu spočívá až v úpravě používané drogy, kdy na rozdíl od klasické homeopatie rostliny před naložením do extrakčního činidla nijak nerozmělňujeme. Hahnemann tento postup vysvětloval nutností oddělení léčebného ducha rostliny od její hmotné matérie. S touto myšlenkou se ztotožňuji i já, ovšem ne touto krutou materialistickou cestou. Každá rostlina si po utržení zachovává ještě po určitý čas svou vitální energii a jsou-li zajištěny vhodné podmínky, je schopna znovu zapustit své kořeny a pokračovat v životě. Pokud však rostlinu poškodíme, narušíme i její vitální sílu a ona umírá mnohem rychleji. Roub či výhonek rostliny si dokáže zachovat takové množství životní energie i po dobu půl roku, kdy je znovu schopen pokračovat v životě a růst ještě mnoho let.Herba Vitalis1 Vezmeme-li však pouze očko rostliny, takovéhoto výsledku dosáhneme jen stěží, neboť zásoba životní síly je v tomto případě daleko menší. Proto zpracováváme rostlinu vždy celou a její příslušné části nijak neničíme. Podobně postupoval také např. Edward Bach při své květové terapii, kterou můžeme považovat za určitou odnož klasické homeopatie. Bylo zjištěno, že při zpracování celých rostlin či jejich celých částí, sbíraných na vrcholu jejich vegetačního období, je energetická aktivita Bachových roztoků až několikanásobně vyšší než mateční tinktura z téže rostliny. Technologie Herba Vitalis je vlastně jakýmsi ideálním spojením postupů klasické homeopatie a Bachovy květové terapie, obohacená některými vlastními ověřenými prvky, jako je např. metoda dvoufázové extrakce.

Původ všech sbíraných bylin je výlučně z ekologicky čistých oblastí České republiky. Nejvíce jich pochází z Českomoravské vrchoviny a horských oblastí, např. Jeseníků. Pravidlem pro výběr vhodné lokality je, že v blízkosti by neměla být žádná rušná komunikace. Nejlepší je, když je místo sběru odděleno lesním porostem - jako jsou lesní mýtiny nebo různé průklesty. Poměrně vzácná zeměžluč našla ideální podmínky např. v hraničních koridorech, kde byla potlačena původní nepřátelská vegetace. Některé bylinky však nezbývá než vypěstovat, neboť se ve volné přírodě prakticky nevyskytují, například benedikt, echinacea či velmi vzácný srdečník. Pokud se přistoupí k umělému pěstování bylin, využívá se pochopitelně půdy, která nebyla nikdy zemědělsky obdělávána, nebyla hnojena ani práškována."

Poznámka dodatečná:

Bohužel výrobky uváděné firmy zmizely z trhu a jejich konkurenční náhrady, pokud jsou k dispozici, nás po vyzkoušení tak nezaujaly, nemluvě o cenových relacích.

Poznámka dodatečně dodatečná:

Na internetu jsem objevil, že výrobky naší doporučované firmy jsou opět k dispozici, ale rozesílá je, bohužel, jenom e-shop a zřejmě nebudou k sehnání v klasických krámech, ani v lékárnách, jako dříve. Nevím! Zřejmě k tomu firma má své dúvody, ale zasíláním  je zbytečně zvýšená cena.  "Náhradní" produkty jiných firem mě většinou neuspokojily, a proto budu stále doporučovat produkty, které se nám osvědčily (lichořeřišnice, extrakty na astma, menopauzu....).

Zpracoval S. Flanderka podle článku ing. P. Pokorného

Vytvořeno 19.5.2014 8:47:41 | přečteno 1254x | S.Flanderka
 
load