9441627
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Přehled tinktur z pupenů rostlin M-Ž

Maliník

má účinek podobný ženským hormonům, upravuje hormonální sekreci, má antisklerotické působení. Vhodný při všech gynekologických problémech, ať již poruchách menstruace, neplodnosti či klimakterických potížích. Tlumí poševní záněty, dobrý na cysty.

Měsíček lékařský

má výrazné protinádorové účinky, zejména na gynekologické ústrojí, na trávící ústrojí, nádory prostaty a varlat. Má protizánětlivý účinek, reguluje ženské menstruační potíže i klimakterické, bílý výtok. Vhodný na játra, žlučník ,astma, kašel, bušení srdce, Crohnovu nemoc, žaludeční vředy, nervovou soustavu, zánět tlustého střeva.

Modřín opadavý

vhodný na katary horních cest dýchacích, má protirevmatické účinky, odstraňuje některá onemocnění ledvin a působí na záněty nosních dutin.

Morušovník

podporuje látkovou výměnu, je příznivý při zánětech horních cest dýchacích, pozitivně ovlivňuje kožní onemocnění a je podpůrným prostředkem při cukrovce II. typu.

Olivovník

je vynikající při snižování hladiny krevního cholesterolu a ostatních krevních tuků. Jako podpůrný prostředek při cukrovce II. typu (jako prevence následků cukrovky). Při stavech vyčerpání a difusní únavě bez zřejmé příčiny, příznivý při vysokém krevním tlaku.

Olše

je vhodná při všech druzích vnitřních zánětů způsobujících zvýšenou sedimentaci a zvýšenou teplotu, srdečních ischémiích a žilních trombózách. Dále vhodné antirevmatikum při problémech kostní tkáně. Pomáhá řešit záněty nervů, migrény, odstraňuje výpadky paměti. Zabraňuje tvorbě srůstů po operacích a zánětech pohrudnice, pobřišnice a zánětu plic. Při osteoporóze, revmatismu. Jako prevence infarktu myokardu a ischemické choroby srdeční. Brání tvorbě nezhoubných novotvarů.

Ořešák vlašský

je vhodný prostředek při zvýšení imunity organismu. Tlumí rozvoj přeměny vaziv. Příznivě ovlivňuje též revmatické potíže a žilní záněty. Zlepšuje též činnost slinivky, ovlivňuje příznivě střevní meteorismus. Je vhodný též při léčbě kožních potíží, ektémů, lupénky, akné, lupus erethematodes a sklerodermii.

Ořešák americký

má protinádorové působení na některé druhy nádorů. Vhodný pro prevenci i doléčení po operaci či po ozařování. Působí protivirově a antibakteriálně.

Ostružiník

působí antiskleroticky i antidegenerativně. Zlepšuje fibromy a pomáhá při léčbě revmatismu a dny. Vhodný též při léčbě artrózy a osteoporózy spolu s maliníkem a sekvojí.

Ostropestřec mariánský

regeneruje játra, žlučník a slinivku. Zlepšuje látkovou výměnu, vhodný na gynekologické a plicní potíže.

Pupalka dvouletá

zlepšuje látkovou výměnu, kožní choroby, lupénku, ekzémy, ovlivňuje příznivě předmenstruační syndrom. Je předpokládanou nadějí při léčbě různých autoimunitních onemocnění jako je lupus erthematoides, zmírňuje problémy při roztroušené skleróze, snižuje hladinu cholesterolu, krevní tlak.

Réva vinná

je vynikající pro zlepšení chronických zánětlivých stavů. Příznivě působí při léčbě artrózy, osteoporózy a revmy. Zvyšuje tvorbu bílých krvinek a stimuluje imunitní systém. Vhodný prostředek při poruchách menstruace a ovariálních cystách. Zlepšuje střevní záněty a Crohnovu nemoc, zklidňuje křečové žíly.

Rozmarýna

je vhodná při nemocech srdce a krevního oběhu. Pozitivně ovlivňuje činnost jater, žlučníku a ledvin. Mírní rozvoj osteoporózy, je pozitivní při psychické únavě a sexuální slabosti.

Růže šípková

tlumí záněty v období růstu u dětí a mladistvých v oblasti dýchací. Má protiastmatický a protialergický účinek, ovlivňuje příznivě dýchací potíže, rozedmu plic a záněty vedlejších dutin nosních. Zvyšuje imunitu.

Sekvoj obrovská

má výbornou biologickou účinnost. Vhodná při chorobách stáří, použití v geriatrii, zlepšení artrózy a osteroporózy. S černým rybízem a maliníkem při adenomu prostaty, zánětu, zlepšuje fibromy.

Svída krvavá

zlepšuje hojení a nekrózy tkáně, účinná též u diabetické nohy a Buergherově nemoci. Tlumí zvýšenou činnost štítné žlázy a posiluje srdce.

Šeřík

zmírNuje obtíže při angině pectoris.

Tamaryšek

je vhodný při poruchách krvetvorby, stimuluje tvorbu červených krvinek a krevních destiček. Vhodný též při hemofilii.

Topol černý

velice účinný prostředek při doléčování boreliózy, momonukleózy, EB virózy. Tlumí svalové křeče, revmatismus a různé atrofie. Harmonizuje činnost vegetativního nervstva. Vhodný při potížích močových cest, zánětech prostaty, jater a střev. Zahušťuje krev.

Třezalka tečkovaná

je bylina mající protizánětlivé a protiekzematické účinky. Její hlavní místo je při nervových problémech, psychickém napětí a depresích. Je vhodná na rehabilitaci po mozkových mrtvicích, při sklerózách multiplex a při všech formách zánětů a nervových poruchách. Doporučena porada s lékařem!

Vrba bílá

výborná proti chřipce a ostatním virózám, nejlépe s břízou. Při revmatismu spolu s olší, kdy zároveň zlepšuje zánětlivé stavy močového a trávícího ústrojí. Spolu s měsíčkem snižuje dráždivost nervové soustavy.

Vřes

brání rozvoji metastáz při nádorovém bujení. Příznivě ovlivňuje choroby ledvin provázené otoky, snižuje hladinu kyseliny močové při dně. Celkově vhodný při únavě - posiluje organismus.

Žito

je výborný prostředek k regeneraci jater i po žloutence různého původu. Spolu s pýrem a ostropeřcem zlepšuje lupénku, geriatrii, artrózu a osteoporózu. S černým rybízem a maliníkem je vhodná při adenomu a zánětu prostaty, zlepšuje fibromy.

Zpracoval S.Flanderka, zdroj propagační gemmoterapeutické materiály

Vytvořeno 24.6.2012 12:56:53 | přečteno 2329x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load