9415523
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Přehled tinktur z pupenů rostlin J-L

Denní dávkování - počet kapek odpovídajících hmotnosti člověka rozdělený na 2-3 dávky v průběhu dne.

Jalovec

regeneruje a detoxikuje játra i při cirhóze, obnovuje jaterní parenchyn. Doléčuje žloutenku a jícnové varixy. Zlepšuje činnost ledvin, při zánětech ledvin a močových cest, rozpouští usazeniny i močový písek. Vhodný při revmaroidní artritidě, TBC, diabetesu II. typu. Snižuje hladinu cholesterolu, působí protiskleroticky a protirakovině.

Jasan

snižuje množství kyseliny močové v krvi, zlepšuje dnu, revma a je dobrý prostředek při chřipkách a virózách.

Javor babyka

ovlivňuje bolesti hlavy a závratě. Zlepšuje některé ztráty hybnosti a neuralgie, též vedení vzruchu nervem - mravenčení a brnění prstů. Je vhodná při potížích při roztroušené skleróze, potížích s karpálním tunelem, při epileptických záchvatech a Parkinsonově chorobě.

Javor klen

pozitivně ovlivňuje trávení a reguluje funkci žlučníku

Jedle

je vynikajícím antiastmatikem, antialergikum, vhodná při anginách. Stimuluje krvetvorbu a u dětí růst kostí.

Jeřáb oskeruše

je regulátor žilního systému. S kaštanem je vhodný při žilních edémech a při přetížení lymfatického systému. Vhodný při doléčování křečových žil a hemeroidů. Spolu s ptačím jeřábem bojuje v těle proti tvorbě bulek v prsou, cyst a myomů na děloze a vaječnících.

Jeřáb ptačí

obsahuje látkypodobné ženským hormonům. Použití je možné u většiny gynekologických problémů, ať již při úpravě menstrzačního cyklu nebo sterility, potíží v klimakteriu. Úspěšně pomáhá likvidovat cysty a myomy.

Jilm

drenážní prostředke při kožních chorobách. Ochraňuje sliznice, snižuje dráždivost zvláště trávicího ústrojí. Působí proti jarní únavě.

Jmelí

příznivý při aterosleróze ("zanášení cév"), působí při rozedmě a zbytnění srdečního svalu, stimuluje slinivku břišní a její enzymatické funkce, příznivý při revmatismu.

Jinan dvoulaločný (ginkgo biloba)

je vhodný pro prevenci a doléčení následků náhlých příhod mozkových, náhle vzniklé hluchoty a postupného ztrácení sluchu, šumění a praskání v uchu. Zlepšuje prokrvování končetin, hlavně dolních, příznivě působí na práci a rytmus srdce, zlepšuje bronchitidu, ovlivňuje Parkinsonický třes, paměť, závratě, psychogenní a cévní bolesti hlavy.

Jírovec maďal

výrazně ovlivňuje cirkulaci krve v plicích, má protiotokovou aktivitu, zlepšuje kvalitu cévních stěn a periférního prokrvování. Je vhodný při léčbě hemeroidů, křečových žil a bércových vředů.

Kalina tušalaj

je vhodná pro zlepšení chronické alergie vyvolávající astmata, sennou rýmu,ekzémy. Má sedativní působení na plicní neuro vegetativní systém, tlumí křeče průdušinek, akutní fáze rozedmy a senné rýmy.

Kaštan pravý

Pupeny z jedlého kaštanu příznivě ovlivňují trávení při poruchách metabolismu. Jejich hlavní význam je v působení na žilní a lymfatickou cirkulaci. Jsou vhodným prostředkem k pročištění lymfatického systému a ke zmírnění lymfatických otoků.

Kiwi

snižuje horečku, posiluje organismus, odstraňuje psychické napětí, působí protirevmaticky, zlepšuje látkovou výměnu, zmenšuje otoky.

Kopřiva dvoudomá

je vanikající prostředek regenerující játra, čistící organismus. Vhodný při látkové výměně ve stáří. Stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí a má omlazující účinky na lidský organismus.

Kotvičník pozemní

se vyznačuje mimořádnými účinky. Za jeho působení dochází v těle k růstu počtu spermií a jejich životnost. Přispívá k dozrávání vajíček. Nadějný regenerační prostředek v geriatrii. ˇUčinný prostředek při léčbě tinnitu, závratí a poruch vědomí. Regeneruje svalové vlákno, rozpouští ledvinové a žlučníkové kameny, zlepšuje peristaltiku střev.

Kukuřice setá

příznivě ovlivňuje křeče podmíněné cévní nedostatečností, podporuje hojení srdeční tkáně po infarktu myokardu. Je vhodná též při gangrénách končetin zejména diabetických a nízkém tlaku. Při pravidelném užívání přispívá k redukci tělesné hmotvosti.

Lesní bez hroznatý

vynikající imunostimulátor, podporuje činnost ledvin a jater, zlepšuje sklerodermie a lupus erythematoides a další systémová onemocnění. Má podobné účinky jako kortikoidy.

Lípa

je vynikající uklidňující prostředek při úzkosti, psychickém napětí či neuralgiích, pocitech strachu. Tlumí pocity svědění. Vynikající antidepresivum na veškeré nervové problémy, nejlépe doplnit bělotrnem. Ovlivňuje kinetózu - nevolnost v dopravním prostředku.

Líska

má protisklerotické působení. Spolu srozmarýnem zlepšuje poruchy jater a doléčuje virovou žloutenku. Ovlivňuje rozedmu i ostatní nemoci plic. Snižuje tlak, zřeďuje zahuštěnou krev. Tlumí bolesti hlavy, neuralgie, závratě, má antidepresivní působení.

Lichořeřišnice

je jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik. Hlavní význam byliny je v oblasti antibiotického působení na bakterie streptokoků, stafylokoků, proteus vulgaris, ascheria coli, salmonely a dalších zejména v oblasti močových a gynekologických cest a taktéž cest dýchacích. Je to vhodný prostředek jako prevence infekčních chorob a působí také na podporu růstu vlasů i proti jejich vypadávání.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, zdroj propagační gemmoterapeutické materiály

Vytvořeno 2.3.2008 10:30:48 | přečteno 3071x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load