9429758
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Přehled tinktur z pupenů rostlin A - H

Denní dávkování - počet kapek odpovídajících hmotnosti člověka rozdělený na 2-3 dávky v průběhu dne.

Bez černý

ovlivňuje příznivě cévní stěny, působí příznivě při neuralgii, zlepšení ekzémů a kožních nemocí. Napomáhá odstranění nepříjemného pachu, působí protirevmaticky a protinádorově (i na obklady povrchových nádorů).

Bez hroznatý

působí imunomodulačně, podporuje činnost ledvin a jater. Příznivý při sklerodermiích a lupus erytematodes a dalších systémových chorobách. Má efekt podobný korikosteroidům, ale bez nežádoucích účinků.

Bělotrn kulatohlavý

zlepšuje vedení vzruchu nervem, působí jako kardiotonikum a svalové tonikum. Použití při všech nervových onemocněních. Nadějný přípravek při různých myopatiích, svalové atrofii a u RS.

Borovice sosna

regeneruje kostní dřeň, kosti i chrupavky. Vhodná při artróze a osteoporóze. Dodává tělu velké množství minerálních látek.

Borůvka černá

působí v organismu desifenkčně, zlepšuje vidění přímým ovlivněním sítnice a zrakového nervu. Zlepšuje využití přirozeného inzulinu, v organismu ovlivňuje cukrovku II. typu. Příznivě ovlivňuje cévní stěny.

Brusinka

zlepšuje osteoporózu a revmatoidní artritidu, příznivě ovlivňuje arterosklerózu, pomáhá při odstraňování zácpy, vynikající při infekcích močových cest a močového měchýře, záněty prostaty, příznivě ovlivňuje činnost střev (desinfekce), vynikající geriatrikum, spasmolytikum, pomáhá v menopauze řešit problémy, celkově posilující prostředek, pomáhá při stářím pomíněném zapomínání.

Bříza

stimuluje jaterní funkce, zlepšuje činnost slinivky a sleziny, ovlivňuje příznivě osteoporózu, zlepšuje močové potíže, detoxikuje organismus, a proto se bere jako přípravný prostředek pro vlastní užívání, dobré výsledky u respiračních nemocí.

Březové jehnědy

mají příznivý účinky na močové ústrojí, odstraňují vysoký tlak. Jsou vhodné při úbytku životních sil a poruchách krvetvorby, výrazně také ovlivňují hormonální sféru a podporují potenci mužů a odstraňuje frigiditu žen,příznivě ovlivňuje činnost štítné žlázy.

Buk lesní

čistí cévy od usazenin. Podporuje činnost ledvin a jater. Pomáhá při zánětech kloubů. léčbě různých výrustků, rozpouští močový písek. Vhodný jako drenážní prostředek.

Černý rybíz

účinný při snížené činnosti nadledvinek. Výborné antialergikum při ekzémech, senné rýmě, astmatech. Snižuje krevní tlak, pomáhá bojovat s chorobnou únavou, migrénami. Zlepšuje adenom prostaty, spolu s maliníkem bojuje proti vaječníkovým cystám, spolu s borovicí zlepšuje problémy při artróze. Harmonizuje žlázy s vnitřní sekrecí. Zvyšuje odolnost proti chladu, výborný stimulans při rekonvalescenci.

Černý jeřáb - aronie

působí jako regulátor štítné žlázy, podporuje srdce a ovlivňuje činnost cév. Působí antiskleroticky, vylučuje soli z organismu.

Divizna velkokvětá

ovlivňuje činnost brzlíku a sleziny, působí proti některým alergiím, ale hlavně léčí dýchací problémy, astma a zánětlivé procesy v dýchacích cestách.

Dub

hojí sliznice ústní dutiny a brání vzniku paradentózy. Léčí vleklé průjmy, harmonizuje žlázy s vnitřní sekrecí. V kombinaci s březuovými jehnědami působí proti sexuální slabosti mužů. Vhodný jako drenážní prostředek.

Fikovník

příznivě ovlivňuje činnost trávícího ústrojí psychomatického původu i žaludeční a dvanácterníkové vředy. Je vhodný při infekčních a nekrotických jevech. Ovlivňuje též některé poruchy mozku, kde může být v budoucnu experimentálním lékem mozkových poruch. Účinný prostředek proti úzkosti a psychickému vypětí.

Ginkgo biloba

viz jinan dvojlaločný

Habr

působí příznivě v oblasti horních dýchacích cest, hojí sliznice, rýmu. Stimuluje jaterní činnost, vynikající antisklerotikum. Tlumí též zvýšenou krvácivost z nedostatku trombocytů.

Hloh

příznivý při srdeční nedostatečnosti, angině pectoris, vysokém tlaku a ateroskleróze. Pozitivně ovlivňuje psychogénně ovlivněné klimakterické obtíže.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, zdroj propagační gemmoterapické materiály

Vytvořeno 2.3.2008 10:30:40 | přečteno 3068x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load