9436101
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Plavání těhotných žen a dětí

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Plavání těhotných žen a dětí

PlaváníPlavání a cvičení těhotných žen ve vodě doplňuje přípravu ženy a jejího partnera na porod. Je to vhodná i příjemná terapie pro těhotné ženy, při které dochází k uvolnění celého těla, k dechové i psychické přípravě ženy k porodu. Voda ulevuje ženám od bolesti zad a kloubů, především kyčelních. Svalstvo se uvolňuje, dech se prohlubuje, organismus přijímá více kyslíku, což prospívá matce i plodu. Mezinárodní zdravotnická organizace hodnotí plavání jako nejvhodnější sport vPlavání těhotenství. V zájmu zdraví svého a dítěte se však doporučuje dodržet určité podmínky pro plavání v těhotenství.
Ve vodním prostředí se cítí i děti dobře. Voda není pro ně neznámým prostředím, protože v prenatálním období se vznášely v plodové vodě matky. Proto lze v podstatě již s šestitýdenními dětmi začít postupně "plavat". Nejdříve v domácím prostředí a dále v kontrolovaných bazénech s hygienickými normami, vybavenými jak po stránce materiální, tak i odborné. "Plavání" ovlivňuje motorický, citový i emoční vývoj dítěte v příjemném kontaktu s vodou, při kterém se otužují, prohlubuje se přitom vazba mezi rodiči a dítětem atd. Je to hra i pro rodiče, kteří se naučí, jak bez stresu zvládat s malým dítětem vodní prostředí. Děti si zvykají na kolektiv jiných dětí a jiných lidí, na neznámé prostředí a to v náručí svých rodičů.

"Na některé události v životě se dlouho připravujeme a když k nim dojde, nechápeme, proč jsme se na ně vlastně tak dlouho připravovali". E. Petiška

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

Připlavat si na svět

Plavání kojenců a batolat není módní záležitostí. Ve vodním prostředí totiž vnímají jinak než na souši a tuto schopnost lze využít jako motivační a léčebný prostředek.

22.2.2007 10:44:26 | přečteno 1813x | Ing. Tatiana Flanderková | Celý článek
 
Vytvořeno 22.2.2007 10:46:02 | přečteno 1930x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load