9436011
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Psychosofie a psychofonetika

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Psychosofie a psychofonetika

Psychosofie je znovuobjevený přístup k psychologii a psychoterapii založený Rudolfem Steinerem v Berlíně roku 1910, Steiner Rudolf-antroposofiekterý v období, kdy byly formovány základní teze psychologie 20.století, tím položil základ pro psychologii zahrnující znalosti a zásady duchovní vědy, Anthroposofie. Rozvíjí myšlenky Filosofie svobody (dílo R. Steinera z roku 1894) v oblasti psychologie a obsahuje podrobný popis struktury, dynamiky, hranic a dějů, které se v duši odehrávají. Poskytuje nezbytné pojmy pro pochopení zdraví, nemoci a možností rozvoje lidské duše. Představuje určitý vrchol podkladů poskytnutých Rudolfem Steinerem k pochopení člověka, mezi něž patří mimo jiné i Theosofie, O poznávání vyšších světů a Tajná věda v nástinu. Prakticky aplikovaná metodika Psychosofie vede člověka cestou sebepoznání jako svobodnou lidskou bytost, jež disponuje vlastním neomezeným potenciálem a duchovními zdroji. Důsledkem je proměna jeho sociálního, kulturního a praktického života. Aplikovaná Psychosofie učí, jak si vytvořit vědomý odstup od svých zážitků a poskytuje nám tak možnost stát se sobě samým pozorovateli, ochránci, průvodci a léčiteli. Přirozeným důsledkem je též zásadní proměna mezilidských vztahů ve směru tolerance a respektu.

Yehuda TagarPsychofonetika je přístup k psychoterapii pracující s celou lidskou bytostí, již pojímá na úrovni těla, duše a ducha. Jde o moderní praktickou aplikaci Psychosofie Rudolfa Steinera vytvořenou téměř před 30 lety Yehudou Tagarem. Tato metoda původně sloužila k pozorování interaktivní dynamiky těla, duše a vědomí a pomáhala svému zakladateli při režírování experimentálního divadla. Během deseti let se z ní stal nástroj prohlubující vzdělávání dospělých a umožňující experimentální studium Anthroposofie a Psychosofie Rudolfa Steinera. Později se z ní vyvinula velmi účinná aplikace používaná v poradenství, psychoterapii, v hudebním, dramatickém a vizualizačním umění i kaučingu.

"Takzvaný kladný vztah k životu, neprovázený myšlením, vysunutý mimo mravní myšlení, nenesený vůbec mravní energií, v podstatě je produktem naprosté neúcty k životu."

Josef čapek


Psychofonetika

Jde o moderní praktickou aplikaci Psychosofie Rudolfa Steinera. 

13.2.2016 12:11:58 | přečteno 2920x | S.Flanderka | Celý článek
 
Vytvořeno 30.11.2013 17:05:57 | přečteno 1614x | S.Flanderka
 
load