9436096
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Prevence je medicína budoucnosti.

Dokončení rozhovoru s MUDr. Savčenkem.

MUDr.Savčenko-psychoterapeutTedy bude celozemsky, celosvětově, celovesmírně lépe, když budou lidé lehcí, bezproblémoví?

Ano. Přijde okamžik, kdy zde bude jedno náboženství pro celou planetu. Protože Bůh je jeden, ale my jej dáváme do různých šatů a ve jménu svého Boha zabijíme jiné, kteří též hovoří o tom, že jejich Bůh má pravdu. Tyto věci prostě neřeším. A druhá věc - mezi slepicemi orlí křídla nenarostou. Když chce být někdo úspěšný a pracovat se sebou, ať se vyhýbá slepicím. Je třeba jít za orly. Přijít a říct - ty děláš toto a toto, nauč to i mně, již nechci být slepice.

Říkám, že 99% doktotů jsou pacienti v bílých pláštích. Mají stejné problémy, stejné nemoci jako pacienti, pouze s jediným rozdílem - mají bílý plášť a diplom, na základě kterého mohou dělat výzkumy na lidech. Já mám jinou zásadu. Když jsi doktor, musíš být vzorem krásy a zdraví - psychického, fyzického, duševního. Hotovo! Musíš ovládat umění, jak být zdravý. A nyní si představte - mám problémy, přijdu za vámi, mrknu na vás, jste nádherná ženská, zdravá, vitální, nemáte žádné problémy a povím: "Paní doktorko, odevzdejte mě, prosím, to vaše umění, naučte mě to, nepotřebuji kilo léků, nepotřebuji recepty, potřebuji technologii, která mě naučí být zdravým jako vy". To je přesně ta cesta.

Každý doktor musí mít svou vlastní zkušenost, pokud jde o způsob života. Když doktor neví co je hydroterapie, nechodí bosý po sněhu, po trávě, nedělá odlehčovací kůry, hladovky, když to sám neví, neodevzdá to pacientovi. A co odevzdá: "Zkuste tyto prášky...Vám to nepomohlo? Nevadí, máme další. ani to vám nepomohlo? Již jsou i játra v háji, nevadí ještě máte ledviny, ještě máme na čem experimentovat". A proto, i když jsem sám doktor, přestal jsem tento typ medicíny vykonávat, protože jsem pochopil, že všechno co mám, mám v hlavě. Nejsou to nevyléčitelné nemoci, je nevyléčitelné vědomí. MUDr. Obertová říká a mně se to líbí: "Neexistuje diagnóza, existuje pouze stav". A co ten stav dokáže změnit? Pouze tvoje mysl. Když se člověk dostane do toho stavu, musí znát technologii, jak se z něho dostat.

A doktor nebo učitel musí splnit čtyři podmínky. Když je nesplní, neexistuje ani doktor, ani učitel. Každý doktor a učitel musí být:

  • Filozof - musí mít filozofický pohled na svět, na místo člověka v přírodě, v kosmu, na jejich vztah mezi sebou
  • Psycholog - musí poznat přesně psychologii zdravého člověka a člověka nemocného. Musí znát, jak se ze zdravého stane nemocný a jak se nemocný dostane ke zdraví. Protože o všem rozhoduje psychika. Nejdřív musím poznat sebe samého, svoji vlastní psychiku. Až potom to může aplikovat na někom jiném.
  • Každý doktor a učitel musí být profesionál. Když přednášíte angličtinu, musíte být perfektní v angličtině. Když jste chirurg, musíte dokonale ovládat skalpel. Je to podmínka.
  • Každý doktor a učitel musí být herec. Když to budete dělat s vážnou tváří...nemám to rád. Všechno musí být přes humor, srandu, absurditu.

A nyní si řekněme, že dnes je málokdo z doktorů filozof, neovládá psychologii, sem tam se najde nějaký profesionál a už vůbec ne herec. Takže z toho, co musí splnit doktor, máme jednu čtvrtinu. A tak i vypadá naše zdraví. Jsme zdraví na jednu čtvrtinu. A další je stát. Dokud stát nepodporuje lidi, kteří ještě stojí na nohou, kteří jsou ještě zdraví a stará se pouze o ty, kteří jsou v nemocnici, stále bude nedostatek doktorů a nemocnic. A budeme plodit pouze nemocné lidi.

A co s tím?

Naše civilizace plodí duševně nemocné a fyzicky nemocné lidi. Takže je potřeba se zaměřit na zdravé. Jeden gram prevence je lepší než kilo léků. Prevence je medicína budoucnosti a je nejvyšší čas si to uvědomit a začít to dělat. Podívejte se na reklamu. Přichází např. podzim a co vidíte v reklamě? Berte léky proti chřipce, proti rýmě, proti kašli...Viděli jste někdy takovouto reklamu: "Přichází podzim, ale již v létě vám doporučujeme dělat hydroterapii: vezměte si do vany kýbl studené vody, můžete se pomodlit otčenáš, nebo zazpívat internacionálu a ten kýbl studené vody vylejte na sebe. Banální otužování. Vemte hrubý ručník a vytřete se do tepla. A člověk je připravený na podzim. To ne. Kdo by to dělal? Namísto toho si dá nějakou tabletu. Jakákoliv tableta, která se dostala do vašeho těla, blokuje vztah vašeho těla s vaším vědomím. Vy přestáváte cítit svoje tělo, nespolupracujete s ním. Odevzadali jste ho na výzkum chemikům. Takže za své tělo nejste vůbec zodpovědní. Přesunuli jste zodpovědnost na ramena doktorů. Ale jakou zodpovědnost má za vaše zdraví takový doktor, když on sám je totálně v háji? On sám je nemocný, sám není zodpovědný za své zdraví, za svůj duchovní vývoj, za svůj psychický vývoj, fyzický vývoj, proč by měl mít zájem i o vaše zdraví? Proč? Pro body! Živí ho to. A proto je dnes nemoc obchod. A proto pokud existují farmakologické společnosti, co potřebují? Někomu své zboží prodat. A kdo to zboží koupí? Nemocný. Proto farmatologické společnosti potřebují nemocné lidi. Kdo má zájem, aby byli lidé zdraví? Nikdo. Včetně doktorů. Vidíte v jaké společnosti žijeme?

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor rozhovoru N. Vámošová v časopise Vitalita.

Vytvořeno 8.3.2008 12:28:34 | přečteno 2322x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load