9356916
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Hypnoterapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Hypnoterapie

hypnóza1Hypnóza se obecně označuje jako změněný stav vědomí, podobající se v mnoha směrech stavu známému jako náměsíčnost. Náměsíční lidé jsou ve stavu mezi spánkem a bděním. Neuvědomují si své okolí, ale určitě ho vnímají, protože se vyhýbají překážkám a často vykonávají úkoly, jako kdyby plně ovládali své schopnosti. Hypnóza se odlišuje od náměsíčnosti hlavně v tom, že ji obvykle navozuje hypnotizér a přechází na něj do značné míry i ovládání klienta. Dle známých podkladů se používala již ve starém Řecku a používali ji i šamani domorodých kmenů. Hypnoterapie, která se dnes provozuje, je známa asi 200 let. Je velmi účinná při onemocněních způsobených stresem, pomáhá při zvládání různých záporných návyků, je velmi užitečná tam, kde klasická léčba selhává atd.

V podstatě existují dva její druhy: 

Při prvním z nich je pacient uveden do transu a je mu vsugerováno, že tělesné nebo citové příznaky zmizí. Hlavní výhodou přímé sugesce je to, že ukáže pacientovi převahu mysli nad tělem a ukáže mu cestu k zahájení jakékoliv léčby.
Při druhém typu jsou pacienti uvedeni do transu, aby se usnadnila jakákoli použitá forma psychologické léčby, např. aby mohl terapeut pátrat po tom, co se děje v podvědomí pacienta.

" Každý si sám určuje svůj osud, ale i sám za to platí". Euripidés

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

Vytvořeno 26.9.2004 10:25:31 | přečteno 5225x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load