9436204
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Gymnastika prstů - 3.část

Shuni mudra - mudra trpělivosti

Provedení:

Je podobná Akash mudře, ale je vytvořena stiskem špičky prostředního  prstu (reprezentuje Aakash - nebe a odvahu dodržet povinnosti a odpovědnost) a špičkyShuni mudra palce (představuje oheň a božskou podstatu) s dostatečným tlakem, aby byl cítit tok energie, ale ne natolik, aby nastalo bělení prstů.

Účinky:

Podporuje trpělivost, soustředění, disciplínu, bystrost a odhodlání. Pomáhá usadit se do přítomného okamžiku a rozvíjet ušlechtilé myšlenky a vrací negativní emoce do pozitivních emocí. Vhodná při meditaci.

Kalesvara Mudra - mudra pro změnu charakterové vlastnosti a překonání závislostí, zmírňovač obav

Provedení:Kalesvara mudra

Obě ruce složíme tak, že se prsty dotýkají špičkami. Potom ohneme ukazováky, prsteníky a malíčky dolů. Prostředníky zůstávají narovnané a směřují ven, palce se dotýkají špičkami a směřují k hrudi. Lokty odstávají do stran. Asi desetkrát se zvolna nadýchneme a vydýchneme. Postupně prodlužujeme čas mezi nádechy a výdechy. 

Účinky:

Kalesvara Mudra je věnována pánem času. Pomáhá tím, že odstraní protichůdné myšlenky, uklidňuje napjaté myšlenky, obavy a rozbouřené pocity.  Pomáhá nám v přemýšlení a pozorování počtu znaků, závislostí a chování v průběhu času, otevírá dveře pro změnu. Je to silná mudra a dokáže změnit i  povahové rysy a odstránit závislosti,  umožňuje tvarovat a ovládat mysl, zlepšuje paměť a koncentraci. Kalesvara Mudra může být praktikována tím, kdo si přeje změnu. Mělo by být praktikována po dobu nejméně 15 -20 minut.

Prithiví Mudra - země

Provedení:Prithiví mudra

Spojíme špičku prsteníčku a palce, ostatní prsty zůstávají uvolněně natažené. Prsteníček je velmi důležitý, protože stejně jako v palci je v něm zvláštní elektrické napětí. Podle jógy máme na čele dva okvětní lístky lotosu a když se jich dotkneme prsteníčkem a palcem a označíme kunkumou, můžeme potom soustředit své síly na jiného člověka, a jeho síla se tím zvýší.

Účinky:

Tato mudra pomáhá vyvažovat prvek země v našem těle a odstraňuje všechny druhy fyzické slabosti a zvyšuje vitalitu. Cítíme-li se při chůzi lehce nestabilně, pak tato mudra dodá rovnováhu a důvěru. Můžete sedět v jakékoli ásáně a cvičit tuto mudru jakkoliv dlouho. Tato mudra pomáhá hubeným lidem přibrat na váze. Dodává pocit štěstí. Rozjasňuje pokožku a také v našem těle zvyšuje čétna. Díky pravidelnému cvičení této mudry budeme šťastní, zdraví, spokojení a nadšení. Podporuje játra a žaludek.

Zpracoval: S. Flanderka podle internetu

Vytvořeno 3.9.2015 11:46:17 | přečteno 2606x | S.Flanderka
 
load