9429758
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Horská terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Horská terapie

horyHorská terapie vychází z přirozené potřeby člověka být, pohybovat se, či odpočívat v přírodě. Hlavně lidé žijící ve městech, zvláště ve velkých, jsou vystavování velkému stresu, hluku, smogu a vůbec"rychlému způsobu života", přičem ztrácejí kontakt s přírodou. Při horské terapii skupina lidí s různymi psychickými problémy podniká dlouhé túry v horách. Každý, kdo chodí rád do hor ví, že v horách se posiluje tělo a sebevědomí, uvolňuje se mysl, člověk se dostává do souladu s přírodou, což přináší povznášející, někdy až euforické pocity.


Horolezec po výstupu:

"...Svět kolem mne byl tak laskavý a dobrotivý, jaký jsem ještě nikdy nezažil. Sníh, nebe, vítr a já jsme tvořili neoddělitelný celek..."

Zakladatelem horské terapie je italský psychoterapeut a psycholog Giulio Scoppola, který je také horským instruktorem. První zkušenosti v horské terapii sahají do počátku devadesátých let minulého století, kde na návrh jednoho lékaře, podnikli pacienti s psychickými problémy první dlouhou túru v horách.

"...Co říci o Hoře hor, jež věčně se zelená? Bohové dali jí do vínku nebeskou krásu. Světlo a stín zde dělí rozbřesk od soumraku. Z boků zvlněných rodí se oblaka, jež cloní mi výhled na návrat tažných ptáků. Kéž bych tak mohl stát na samém vrcholku a vidět, jak nízko jsou štíty ostatních hor...". z poezie staré Číny

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

Co je horská terapie?

Kdo nepoznal hory, nepochopí.

17.3.2008 15:15:03 | přečteno 2161x | Ing. Tatiana Flanderková | Celý článek
 
Vytvořeno 17.3.2008 15:14:05 | přečteno 2358x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load