9524444
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Stupně čchi - kungu

Dokončení rozhovoru s mistrem Xu Mingtangem

Mistr Xu Mingtang-čchi-kungMohl byste nám vysvětlit, co je obsahem jednotlivých stupňů čchi - kungu?

1. stupeň

učí lidi, jak generovat energii čchi. Když se ptáte, jak se lidé cítí, řeknou vám, že nemají dost energie. Musí hodně pracovat, hodně přemýšlet, ale nevědí, jak energii získat, vytvářet. První stupeň učí, jak vytvářet víc energie, jak ji použít pro svoje zdraví.

2. stupeň

jde hlouběji. Učíme se tišit mysl, ztišit tělo. Naše tělo má obrovské samoléčící schopnosti, když jste v klidu. Když spíte, jste velmi zaneprázdnění. Máte zaměstnanou mysl, hodně snů. My se učíme relaxovat, být v pozici ticha. Tak máte velmi dobrý oddych. Vaše fyzické tělo získává víc síly, jste bez emocí, mysl též odpočívá. Cítíme se lépe ne proto, že máme fyzické schopnosti. Máme hodně emočních programů, děti poslouchají, jaké jsou nemožné, jak dělají špatně. Tento image neseme v sobě, myslíme si, že nic nedokážeme. Když se toto otevře přes vaše srdce, uvolní se negativní programy uschované ve vašem těle, stres. Mnoho lidí neumí milovat jiné a přijímat lásku od jiných, protože mají emoční trauma z dětství. Tento stupeň učí otvírat srdce, nechat srdci pocítit svobodu, být součástí přírody. V tomto případě uváděné programy projdou skrz vaše tělo a nezůstanou v něm. Druhý stupeň tedy odstraňuje naše emoční problémy.

3. stupeň

je ještě hlubší. Máte klidnou mysl, rozvíjí se vaše senzivita. Když jste ve velmi hlubokém klidu, vaše smysly se rozvíjejí, vnímání se rozšiřuje. Cítíte to, co běžně necítíte. Slyšíte to, co běžně neslyšíte. Vaše srdce bije pomaleji, dech se též spomaluje. Zvyšuje se vaše kreativita, vědomí, dostáváte víc informací z přírody. Tyto schopnosti máte rozvinuté potom i v bdělém stavu. Třetí stupeň tedy rozvíjí naši kreativitu.

4. stupeň

je profesionálnější. Je spojený s učením - kde je poznání, kde je vědomí, kde je Váš vyšší duch, co je to duše. Potřebujeme velmi hluboký klid, učíme se, jak rozumět jiným. Například ptákům. Vidíme letět ptáka a řekneme si: dobře, též můžu létat. Ale nemám křídla. Když však mám kreativitu, tak si křídla vytvořím. Ve čtvrtém stupni se tedy učíme od jiných bytostí, zvířat, ale i rostlin. Rozvinou se ve vás schopnosti komunikovat s jinými životy - stvořeními. My mezi sebou komunikujeme slovy, ale ptáci mezi sebou též komunikují, ale jinak. I delfíni komunikují, ale jinak. Čtvrtý stupeň v nás rozvíjí schopnost komunikovat s jinými stvořeními.

5. stupeň

nás učí rozumět vyšším zákonům. Máte svobodnou vůli, ale existují zde přírodní zákony. Můžete používat svoji vlastní svobodu v rámci těchto zákonů. Není to složité. Je to zákon. Neznamená to, že nemáte svobodu, ale jsou zde pravidla. Pátý stupeň nás učí pochopit, jaké jsou to zákony. Rozumět jim.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor rozhovoru: N. Vámošová v časopise Vitalita

Vytvořeno 3.1.2007 11:02:33 | přečteno 2677x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load