9415547
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Čchi - kung a léčitelství

2. část rozhovoru s mistrem Xu Mingtangem

Mistr Xu Mingtang-čchi-kungV rámci čchi - kungu lze dosáhnout stadia, kdy léčité druhé. Jaký je mechanizmus léčení druhých? Kdo to může dělat a co k tomu musí znát?

Čchi - kung má několik stupňů. Nejdříve se učíme meditovat pro sebe. V druhém stupni se učíme léčit sebe a druhé. Jak funguje léčení? Jsme zvyklí, že když nám něco je, mezmeme si lék, protože nás to naučili. Jenže před tím, než vznikly současné léky, byli lidé též nemocní. Jak se léčili? Přírodně! Například dítě pláče, protože má horečku. Chytíte ho do náruče, nebo na něj přiložíte ruce a ono přestane plakat. Proč? Protože se cítí dobře. Je to přirozená léčivá schopnost našich rukou.

Tato schopnost je nám dána, ale je zřejmě třeba ji rozvíjet.

Ano, uvedený příklad je pro léčení nás a těch, kteří jsou s námi. V případě profesionálního léčení je potřebné tuto schopnost rozvíjet. Praktikováním čchi - kungu dostávají vaše ruce silnější energii. Tuto schopnost v sobě máme všichni, ale abychom léčili jiné, třeba ji rozvíjet. Prostřednictvím rukou potom cítíte teplo nebo chlad. Když tuto schopnost rozvinete, budete to vnímat. A potom vaše tělo ukáže svůj stav. Když máte například nemocné srdce, budete v dlaních cítit chlad. Když je vaše srdce v pořádku, budete cítit teplo.

Jak tento mechanizmus vysvětlujete? Je to naše vlastní energie, nebo je to externí zdroj, který Vy nasměrujete na nemocné místo?

Oba. Nejčastěji využíváme svoji vlastní energii, ale někdy potřebujeme použít i externí energii. Podle toho o jaký problém jde. Když je to vážnější, využíváme externí energii.

Tu do nemocného nesměrujete přes sebe?

To není potřebné. Nasměruji ji přímo. Ne vždy však nemoc znamená, že má člověk málo energie. Někdy je na prvním místě málo energie, ne druhém přebytek. Energie je blokovaná a vzniká nemoc. V takovém případě otevřeme kanály tak, aby energie mohla proudit a člověk se uzdraví. Tedy léčení energií neznamení jen dávání energie, ale i zjištění, co je s energií člověka zlé a jak to vyrovnat.

Západní lidé pochybují o existenci a účincích těchto jevů, protože očekávají, že jim je někdo dokáže. Zkoumal někdo tento proces léčení energií z vědeckého hlediska?

V číně má tento systém léčení 7000 letou tradici. Dělají to a mají výsledky. Nepotřebují to dokazovat. Máme přeci historii a nikdo neřekne - dokažte ji. Akupunktura fungovala a funguje léta bez dokazování. Ale vědci se rozhodli ji dokázat, dělali 20 letý výzkum a na jeho konci byl závěr - ano, funguje. Akupunktura odstraňuje bolest, aktivizuje energii, to dokázali.

Mám na mysli výzkum, v kterém by se někdo zaobíral mechanizmem vlivu energetické léčby na samotné buňky, co se v nich odehrává a podobně.

Když si kliknete na internet, na stránku Číny, najdete tam hodně článků, které se tím zabývají, které publikují výsledky výzkumu. Například se zjišťoval odpor mezi dvěma body na těle, kudy vede meridián. Když byl kanál blokovaný, byl mezi body měřitelný věčší odpor nežli v meridiánu, kterým proudila energie bez překážek. Dělala se i jiná měření. Vpichovaly se do těla mikročástice a když se udělal snímek, bylo jasně vidět, jak proudí po meridiánech. Rovněž na infračervených snímcích je vidět přítomnost energie okolo našeho těla. Dokonce i radioaktivní měření ukazují energii okolo nás. Kdo cvičí čchi - kung, má pole silnější nežli ten, kdo necvičí. Ale takovéto snímky zachycují záření, né samotnou energii. Protože čchi je virtuální energie, je to substance a vědci se zatím nesnaží bádat z pohledu existence substance. Když byla elektřina nová, též o ní lidé pochybovali. Co je to například gravitace? Víme, že je. Ale jak funguje?

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor rozhovoru N. Vámošová v časopise Vitalita

Vytvořeno 14.6.2006 9:25:41 | přečteno 2702x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load