9436196
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Vedlejší čakry

Všechny čakry by měly být otevřené a harmonicky spolupracovat.

Vedlejší čakry hrají v našem systému energií podpůrnou a vyvažovací roli. Existuje jich celá řada, ale pro informaci postačí několik nejdůležitějších:

Čakry Jin a Jang

se nacházejí ve středu levého (čakra Jin), resp. pravého ramene (čakra Jang) a otevírají se směrem nahoru. Plní podobnou funkci jako mnohem větší a komplikovanější 7. čakra - korunní, ale jejich funkce není tak obsáhlá. Jsou vysílači i příjímači pro svou přiřazenou část těla - ducha - duše. Jejich vývoj ukazuje realizaci tohoto podílu osobnosti. Poruchy v těchto čakrách souvisí např. s nedostatečnou identifikací s vlastním pohlavím, s problémy v zacházení s jinovou, resp. s jangovou energií, s poruchami při produkci pohlavních hormonů atd. Rozvoj vedlejších čaker Jin a Jang patří k základním úkolům pozemské existence a uskutečňuje se automaticky a harmonicky u všech lidí. Tradiční tantra a zvláštní formy taostické jógy rozvíjejí tyto vedlejší čakry. Protože však vyžadují také láskyplně prožívanou pohlavnost, zdají se většině lidí méně atraktivní, a proto bývají zanedbávány

Čakry výživy a odpovědnosti

se nacházejí asi dva prsty pod oběma klíčními kostmi a otevírají se dopředu. Organizují učení v pevných vztazích přejímáním úkolů a s tím související přijímání takto získaných zkušeností (výživa). Funkční poruchy se projevují křečovitým lpěním na příliš tíživé zodpovědnosti, nebo naopak strachem před přejímáním zodpovědnosti. Další častou funkční poruchou je jev nepoučitelnosti ze získaných zkušeností a dostávání se do stále stejných situací z toho důvodu. Tyto vedlejší čakry mají těsný vztah k ženským ňadrům jako orgánům pro výživu kojence.Čakry

Loketní čakry

mají významnou funkci z množství vedlejších čaker nacházejících se v oblasti všech kloubů. Nacházejí kousek vně špičky loktu v auře, ale jsou ještě těsně spjaty s vnitřním energetickým polem těla. Mezi jejich úkoly patří příjímání a ohraničování ve vztazích, tzn. regulaci intenzity vztahů nebo kontaktů. Jejich častými poruchami je příliš malá schopnost ohraničení (člověk nedokáže říci "Ne"), nebo naopak příliš malo vyvinutá schopnost příjímání (člověk nedokáže říci "Ano"). Levá strana přitom reguluje citovou schopnost prosazení, pravá strana schopnost rozumovou.

Čakry dlaní

se nacházejí na dlaních a odtamtud jsou spojeny přes auru s vnějším světem. Přes energetické dráhy na hřbetech ruky si vyměňují informace se zbytkem čakrového systému. Kromě nich se nacházejí další vedlejší čakry v každém bříšku prstů, ale jsou méně důležité. Čakry dlaní obsahují výraz energií všech čaker ve vztazích a vnímání jemnohmotných sil všeho druhu, které přicházejí k tělu zvenčí. Jejich blokády se projevují nedostatečnou citlivostí ve vztazích. S tím může souviset i příliš pevný nebo naopak příliš ochablý stisk ruky, studené nebo naopak horké, překrvené ruce. Dále pak nedostatečná schopnost sebevyjádření, nešikovnost a nedostatečná umělecká zručnost atd.

Čakry kolenní

se nacházejí kousek nad čéškami a mají, podobně jako loketní čakry pevnou vazbu na vnitřní energetický systém. V kolenních jamkách jsou spojeny s dalšími čakrami. Organizují schopnost učení a vyučování. Blokády se mohou projevit formou kritičnosti, neustálé skepse, pýchy, arogance, komplexů méněcennosti a velikášství. Naopak, dalekosáhle rozvinuté kolenní čakry dávají celému organismu velkou životnost, sílu a pružnost i ochranu před ranami osudu.

Čakry chodidel

se nacházejí uprostřed chodidel a odtud jsou v kontaktu s vnějším světem. Přes nárty jsou spojeny s vnitřním energetickým systémem. Podobně jako u rukou se na každém bříšku prstů nacházejí další vedlejší čakry s podobnými funkcemi, ale menší kapacitou. Čakry chodidel spojují všechny ostatní čakry se zemí. Od ní příjímají energie, které potřebují pro zdravou funkci a odevzdávají do země síly, které nemohou využít. Narušené funkce mohou mít příčinu v příliš časné a časté práci s horními hlavními čakrami, příliš časté a špatné prováděné meditaci, ve strachu před světem způsobeným různými traumaty. Projevují se nedostatečným uzemněním, pocity neskutečnosti, nadřazeností, nedbáním materiálně tělesných potřeb atd. Člověk, aby byl tělesně a duševně-duchovně zdráv, je odkázán na dobře fungující čakry chodidel. Plně funkční čakry chodidel umožňují rozvoj spirituálních kvalit.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, zdroj: www.cakry.cz

Vytvořeno 17.8.2008 19:23:16 | přečteno 3791x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load