9429758
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Úvodní článek Bc. Markéty Bezůškové.

Kranio-sakrální terapie je velmi jemná, neinvazivní, manipulační technika.

Bc. Markéta Bezůšková je terapeutka a lektorka Kranio-sakrální Osteopatie. Vystudovala FTVS UK - obor rehabilitace zdravotně Markéta Bezůšková-kraniosakrální terapiepostižených, zdravotní TV, ergoterapie a arteterapie. Pracuje převážně s handicapovanými dětmi s mentálním postižením a kombinovanými vadami, LMD, poruchy učení, ale také s lidmi se zdravotním postižením různého druhu (obtíže pohybového aparátu, bolesti hlavy, migrény, úzkostné a depresivní stavy, neurotické projevy, smyslové vady a další. Ve své praxi terapii kombinuje dle potřeby jedince s tradiční čínskou medicínou, Bachovou květovou terapií a využívá znalostí z psychoterapie (výcvik v systému Soulwork, krizová intervence, práce s traumatem). Sídlo ambulance: Speciální škola a výcvikové centrum Modrý klíč, Smolkova 567/2, 142 00 Praha - Modřany, tel.724315426, e-mail: margi.duha@seznam.cz.

Co je Kranio-sakrální terapie (CST)?

Kranio-sakrální terapie je velmi jemná, neinvazivní, manipulační technika., která pracuje s konceptem kranio-sakrálního systému, tak, jak jej popsal Dr. J.E. Upledger.

Principem této metody je vyšetření mobility nebo-li pohyblivosti Kranio-sakrálního systému, do kterého zahrnujeme: lebku (kránium), intrakraniální a spinální membránový systém, mozkomíšní tekutinu, celý páteřní kanál včetně kosti křížové (sakrum). Terapeut cvičeným hmatem testuje mobilitu jednotlivých částí kranio-sakrálního systému, jestliže diagnostikuje v systému omezení (restrikce) a patologie, které brání zdravým a přirozeným funkcím organismu, velmi jemně systém koriguje. Veškeré používané manipulace nepřesahují tlaku nebo tahu pěti gramů. Pro vaší představu je to váha asi dvacetikoruny. Terapeut k nastolení harmonie využívá autoregulační schopnosti organismu. Tím je terapie velmi bezpečná a neinvazivní.

Tato terapie je určena všem věkovým kategoriím, ošetření může byt aplikováno na novorozenci, seniorech, ale také na lidech umírajících, nebo těžce zdravotně handicapovaných.

V čem Vám může pomoci Kranio-sakrální terapie?

Velmi jemně jsou stimulovány přirozené autoregulační schopnosti organismu, které napomáhají vylepšit funkci mozku a míchy, nadále ovlivňují celou soustavu smyslových orgánů, imunitní systém, pohybový aparát a zasahuje i do autoregulace psychických funkcí.

O konkrétnějších indikacích se budete dozvídat během dalších článků. Příště se dozvíte něco z historie Kraniosakrální terapie a Osteopatie.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor článku Bc. Markéta Bezůšková

Vytvořeno 23.3.2008 10:36:40 | přečteno 3584x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load