9429844
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Účinky krystalů

"K čemu je kámen mudrců, chybí-li k němu mudrc." 

V každém drahokamu se skrývají krystaly i když to někdy není vidět na první pohled. Krystalická podoba není vždy tak nápadná jako např. u horského křišťálu, ametystu nebo granátu. Ve skutečnosti vlastně každý kámen obsahuje mikroskopicky malé odštěpky krystalu, sestávající z mnoha molekul a atomů. Právě komplikovanou přestavbou molekul a atomů se může energetický potenciál krystalů měnit a ovlivňovat tak tok energie. Současná fyzika stojí na samé hranici možností dokázat, že pevná hmota je vlastně iluzí. Víme již, že atomy z nichž se hmota skládá, sestávají téměř výhradně z prázdného prostoru. Ani protony, elektrony a neutrony podle nejnovějších výzkumů nesestávají z hmoty, nýbrž ze shluků Granátkyenergie, jež jsou v podstatě prázdné. Pevnou hmotu lze podle toho popsat jako pohyb v prázdném prostoru. Vše ve vesmíru neustále kmitá - planety, lidé, rostliny, barvy, tóny a tedy také drahokamy. Tímto pohybem jsou vibrace. Různé složení atomů vede k různým druhům vibrací, které se od sebe zase liší-od vibrací světla, tónů nebo elektromagnetických vln. Vzorek vibrace je možno přijmout jako informaci specifického obsahu jen když vychází z určitého objektu a je vnímán, například člověkem. Švýcarský fyzik Walter Stark dokázal, že elektromagnetické záření drahokamů má frekvence odpovídající vyzařování buněk v těle. Buňky jednotlivých tkání podléhají určitému potenciálu chvění a pokud ho ztratí, onemocní. Proto je také možné, aby drahokamy svým působením harmonicky ovlivňovaly a posilovaly všechna těla člověka. Tělo a duše totiž reagují na kameny v jistém druhu rezonančního principu, stejně jako když kytarová struna začne náhle sama od sebe kmitat a vytvářet tón, pokud se v témž prostoru udeří na stejnou strunu jiné kytary. Frekvence některých drahokamů je podobná frekvenci určitých čaker, a proto spolu reagují. Pak ovšem může kámen prostřednictvím svých barevných vibračních frekvencí na čakru působit a člověku pomoci. Podle W. Hahla jsou drahokamy schopné přijmout disharmonické vibrace nemocného těla, změnit je v harmonické a odesílat zpět. Protože drahé kameny nejsou nikdy pólovány negativně, slouží jejich energeticky pozitivní pole k odstranění nemoci a disharmonie. Jde přitom především o rozvinutí vlastního potenciálu, vyjasnění myšlenek a pocitů a konečně o zmírnění fyzických potíží. Uzdravení pak nezpůsobí kámen sám tím, že by zasáhl do některých tělesných pocitů, pouze dodá tělu informaci, jakou dosud postrádalo. Velký renesanční lékař Paracelsus napsal:

"Kdo pracuje s krystaly, musí všechno správně pozorovat a musí se naučit porozumět tomu, co vnímá."

a Goethe:

"K čemu je kámen mudrců, chybí-li k němu mudrc."

Lidský organismus si odebere z kamene tolik energie, kolik potřebuje, takže jsou zbytečné obavy, co se stane, když člověk mosí při sobě kamenů víc. K těmto účelům je možné také použít kameny v přírodní podobě, neupravené Drahokamybroušením. Nosíme je stále u sebe a co nejčastěji je zahříváme v dlani. Pamatujme, že každý kámen má patřit pouze jedné osobě, protože pokud slouží více lidem, jeho účinky se ztrácejí. Nerostů můžeme bez obav najednou používat více druhů, protože se jejich účinek navzájem neruší. Vyžadujeme-li se spíše lokální účinek (např. při bolestech v určitých místech), pak je vhodné drahé kameny pokládat na konkrétní bolavé místo, nebo dokonce přilepit náplastí, přivázat obvazem či vložit do kapsy, boty tak, aby kámen byl co možná neblíže postiženému místu. Podle svého pocitu pak toto místo masírovat vyleštěným - tromlovaným (tumblovaným) kamenem. Vyžadujeme-li účinek na celý organismus (např. v případě slabého krevního oběhu), pak je třeba mít kámen při sobě dlouhodobě. Tehdy oceníme náhrdelníky, náušnice, přívěsky... V takovém případě se jeho účinekGranátový šperk rovnou přenáší na středovou energetickou dráhu. Nejlepší je kámen nosit přímo na těle. Pro zvýšení požadovaných účinků a jako prevenci proti nemocem doporučujeme si s kamenem alespoň jednou denně hrát - třením jej zahřát v prstech a následně držet v dlani. Aktivují se reflexní róny a efekt přechází na celý organismus. Pro ten účel je vhodné ho proto nosit s sebou ve váčku v kabelce, v kapse apod. Pro vnitřní působení vibrací kamene se doporučuje pít drahokamové vody. Tu by si měl vyrábět každý sám osobně. Kámen nejprve posílíme a aktivujeme tím, že omytý ho položíme pod strom, nejlépe listnatý. Pak ho ihned, kupříkladu večer, vložíme do sklenky a zalijeme nejlépe pramenitou vodou. Ráno můžeme konzumovat. Tento elixír vydrží několik dní a v té době ji můžete i rozprašovat do prostoru.

Pomocí krystalů si můžeme do života přivolat nové kvality, které nám pomohou v osobním rozvoji a v udržování vyšší, čisté a bezpečné energie v našem prostoru. Krystaly působí jako zrcadlo našich vnitřních energií, pomáhají nám ze sebe dostat to nejlepší a vedou nás k tomu, abychom projevili jádro naší identity. Naše osobnost je složena z našich světlých a stinných stránek. Přes krystaly můžeme objevit opakující se vzorec chování, složité životní události, nehody a nemoci, které přijímáme, protože je to realita, mohou nám ukázat kde máme nejvíce nahromaděné stresující faktory, kde se naše energie bije nejvíc, tam se i nemoc manifestuje nejvíc. Holistické léčení poukazuje na podpovrchovou slabost, která zapříčinila, aby nemoc vznikla. Nezpůsobujme si nový stres a uvolněme hlubší, dlouhotrvající nerovnováhu. Je důležité být tady a teď. Kameny jsou nástrojem ke spirituálnímu vědění, transformaci a léčení. 

Uváděné schopnosti krystalů

  • Poskytují energii. Nemohou vyrábět energii, mohou ji ale zesílit, přitáhnout, přeměnit, uchovávat, soustřeďovat, vysílat, pohlcovat, uvolnit, regulovat, spořit a přenášet na krátké i velké vzdálenosti.
  • Léčení, očištění, uvolnění bolesti, vyrovnávání čaker,
  • Mohou být terapií pomocí barev, krystalovou koupelí, pitím vody s krystalem 
  • Umožňují nám přístup k čistotě a síle energie lásky a jednoty, současně nás uzemňují a ochraňují 
  • Uchování a zprostředkování vědění 
  • Zesílení síly mysli, uklidnění mysli, soustředění, pozornosti, schopnosti jasně myslet, podpora paměti, celkové relaxace 
  • Dávají nám vedení a potřebné informace, zesilují naši vnímavost a otevírají nám schopnost vnitřního zraku, vedou nás v otázkách životního cíle 
  • Krystaly napomáhají komunikaci s vyššími bytostmi, astrálnímu cestování, provázejí nás meditací
  • Napomáhají zvýšit skupinovou dynamiku, udržet si vysokou hladinu energie, silnou ochrannou auru.
  • Jsou součástí oslav a rituálů, jsou zdrojem energie.

Zpracoval S. Flanderka, zdroj časopis Phoenix a internet


Vytvořeno 18.11.2012 14:05:32 | přečteno 3149x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load