9284431
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Nečekejte od Feng Šuej zázraky

Nespoléhejte se ve všem na Feng Shui.

Mnoho lidí si myslí, že Feng Shuej má zázračné možnosti a je univerzálním lékem proti všem nesnázím. Někteří lidé si dokonce myslí, že znalec Feng Shuej jen “mávne hůlkou, použije nějakou pomůcku či zaříkadlo” a všechny problémy zmizí. K tomu, aby se stali milionáři, našli ideálního partnera a prožili život v dokonalém štěstí podle nich stačí, když budou důsledně dodržovat pravidla Feng Shuej či, ještě lépe, jen si dají do bytu či kanceláře několik “kouzelných talismanů”. Ovšem Feng Shuej takto nefunguje, není to čarování a konzultanti nejsou kouzelníci.

Feng Shuej je o hledání a využití vhodné energie Qi v prostředí, která maximalizuje potenciál okolí vaší nemovitosti i uvnitř ní a posiluje vaši kvalitu života.

Samozřejmě, že existuje mnoho pozitivních přínosů, které Feng Shuej může přinést do vašeho života, ale musíme si Květinová výzdobauvědomit, že je zde také hranice toho, co Feng Shui může dokázat. A to především, když úloha Feng Shuej není pochopena správně. Když energie Qi v prostorách pracuje pro vás, tak se cítíte lépe, jste více nabití energií, více motivovaní, pozornější, jste lépe schopni reagovat na příležitosti a všechny tyto věci dohromady vedou k tomu, že pracujete lépe a užíváte si lepších vztahů s lidmi, kteří vás obklopují. Když jste šťastní a uvolnění, dosahujete lépe svých cílů a navíc s čistou myslí. Velmi často je projevem těchto pozitivních momentů zlepšení prosperity, bohatství a fungující partnerské či rodinné vztahy. Ale použití Feng Shuej neznamená, že už nemusíte nic dělat. Lidi si často myslí, že jim stačí jednou aplikovat pravidla Feng Shuej a potom už nemusí ani hnout prstem – uspořádání domova, kanceláře nebo použití specifických pomůcek obstará vše za ně. Je mi líto, ale Feng Shuej nemůže vydělávat peníze ani přinášet štěstí jen tak z ničeho. Bez poctivé staré dobré tvrdé práce se neobejdeme.

Jedním ze základních konceptů čínské metafyziky je teorie tří faktorů, jež ovlivňují naše životy: Nebesa, Země a Člověk. Každý z těchto tří faktorů má stejný význam na náš život, tedy působí na něj z jedné třetiny. Nebesa odkazují k lidskému Osudu, k životní cestě, která je nám dána v okamžiku zrození a je ovlivněna hvězdami, prvky a energií Qi, přítomnými v slunečním systému v okamžiku zrození konkrétního jedince. Čínská astrologie právě podle těchto složek určuje, jaký bude váš Osud. Země odkazují k prostředí, v němž žijeme a pracujeme. To je část Vesmírné Trojice, kterou můžeme ovlivnitHezké prostředí skrz Feng Shuej. A konečně Člověk odkazuje k jednáním a rozhodnutím, které každý z nás ve svém životě dělá – vzdělání, touhy, úsilí. Tuto složku ovlivňujeme my sami. Všechny tyto tři faktory fungují ve vzájemných vztazích mezi sebou. Například v ideálním případě má jedinec dobré Nebeské štěstí (skvělý Osud), dobré Pozemské štěstí (vynikající Feng Shuej) a dobré Lidské štěstí (schopnost a moudrost k tomu, učinit správné rozhodnutí ve správnou chvíli a i správně jednat). Když všechny tři součásti pracují společně, vše jde skvěle. Ovšem když jeden z těchto tří faktorů není v pořádku, tak dokáže ovlivnit i zbývající dva. Kupříkladu, když se někdo narodí s nepříznivým faktorem Nebes (špatným Osudem), potom se snižuje i jeho šance k nalezení dobrého místa k životu, tedy je oslabena i jeho složka Země. Zemi ovlivňujeme pomocí Feng Shuej, proto v tomto případě je aplikace Feng Shuej velmi potřebná. Ale navíc tato osoba musí mnohem více provádět správná rozhodnutí a akce, díky nimž se jí povede překonat problémy a překážky, s nimiž se ve svém životě setkává.

Podobně, pokud není vaším osudem stát se milionářem, poté z pohledu bohatství jste v nevýhodě. I v tomto případě vám Feng Shuej může částečně pomoci, ale zbytek je ona tvrdá práce a finanční prozíravost. Je nezbytné poznat tento koncept a pochopit, že udělat správný krok ve správnou chvíli je stejně důležité, jako mít dobré Feng Shuej. Nespoléhejte se tedy ve všem na Feng Shuej, ale uvědomte si, že vy sami máte na svůj život vliv. Chcete-li něčeho dosáhnout, tak pro to tvrdě pracujte a využijte Feng Shuej k získání výhody navíc. A nevěřte Feng Shuej “expertům”, kteří vám slíbí splnění všech přání a to nejdéle na počkání.

Zpracoval S. Flanderka, autor Zdeněk Kurfürst

 

Vytvořeno 16.6.2014 12:04:13 | přečteno 1385x | S.Flanderka
 
load