9400451
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Hledání rovnováhy

Korejské slovo su znamená ruka a jok noha.

prof.Park Jae Woo-Su-jokKrátce a výstižně lze Su-jok terapii nazvat harmonizací energií člověka. Výchozími tezemi terapie je princip harmonie, princip podobnosti, princip vztahů a vzájemných vazeb energií v systému. Každá energie v těle člověka má svůj úkol a např. z kontituce člověka lze určit, jak má energie rozložené, podle toho, jak vypadá, jak se chová, jak mluví, jak se projevují jeho potíže...Jedná se tedy o léčebnou metodu, jejímž zakladatelem je jihokorejský lékař, vědec a filozof Park Jae Woo. Základní postupy vycházejí z tradiční čínské, indické a egyptské medicíny a Park Jae Woo je propojil s poznatky a postupy medicíny západní. Člověk je vnímán jako ucelený bioenergetický systém a mikrokosmos, nemoc je, stejně jako ve východní medicíně, chápána jako nerovnováha tohoto systému. Jak řekl autor metody: "Lidské tělo je formou života, maličkým, velice dobře vyladěným vesmírem. Z tohoto důvodu má všechny potřebné funkce, aby mohlo udržet život a v přírodě existovat jako ucelená jednotka". Profesor Park metodu Su-jok s úspěchem používal při léčení nemocí z ozáření na Ukrajině po černobylské katastrofě. Tím o ni vznikl zájem a metoda se začala šířit po celém světě.

Úrazy, bolest, nevolnost nebo únava se stávají stále častěji součástí našeho každodenního života. Téměř každého člověka alespoň někdy tyto příznaky špatného zdravotního stavu potrápily. Ne vždy však dokážeme správně a hlavně pohotově reagovat. Někdy je nutné vyhledat lékaře, někdy si můžeme pomoci sami, zejména v lehčích případech a metoda Su-jok je jednou z těchto možností. Největší její výhodou je, že ji mohou používat jak lékaři, jako hlavní nebo doplňkový způsob léčby, tak i pacient, který si po ovládnutí základních principů a souvislostí může sám pomoci od běžných zdravotních potíží, posilovat svůj organismus a nejen pasivně konzumovat léky. Pokud tyto principy nevstřebá, přesto může přistoupit ke své lečbě aktivně, na základě lékařské indikace může působit na patologické body, může si zmírnit bolesti, pomoci při akutních onemocněních, rekonvalescenci, rehabilitaci, může napomoci zlepšení funkcí orgánů nebo systémů při některých chronických nemocech atd. Ale hlavní předností metody Su-jok je její vysoká efektivnost, protože při správném použití se efekt projeví již za někSu-jok terapieolik minut někdy i okamžitě, její úplná bezpečnost použití, její universálnost v možnosti ovlivňovat kteroukoliv část těla a jakýkoliv orgán těla a její dostupnost a jednoduchost. Léčba by však měla zůstat v rukou lékaře, ale jedno nevylučuje druhé.

Terapie Su-jok je založena především na základě systému podobnosti. Tělo má centrální část - trup a pět vystupujících částí: hlavu a čtyři končetiny. Naše ruce a nohy se podobají našemu tělu. Mají podobnou stavbu, mají centrální část a pět prstů. Korejské slovo su znamená ruka a jok noha (nejedná se o celé končetiny, nýbrž o vlastní ruku a nohu). Ty reprezentují mikrosystém celého těla, do něhož se promítá projekce jednotlivých orgánů. Již bolestivost určitých bodů signalizuje patologii, tzn. chorobný stav orgánů. Působením na body rukou a nohou pomocí akupunkturních jehel, magnetů, semínek rostlin, barev, tepla, chladu, světla s barvami určitých frekvencí, tlaku a masírováním jednotlivých bodů dochází k harmonizaci orgánů a tím celého organismu.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková podle odborných podkladů.

Vytvořeno 6.4.2008 14:20:24 | přečteno 2997x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load