9399405
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Masáže sportovní

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Masáže sportovní

sportSportovní masáž je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, pomáhajících sportovci zbavovat se únavy, nebo připravit se na podání plného výkonu. Za různých okolností plní masáž sportovce odlišné úkoly. Podle toho rozeznáváme několik druhů sportovní masáže:

1.Masáž přípravnou, která je určena ke zlepšení zdravotního stavu organizmu zanedbanéhsportovní masážo nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. Jde zpravidla o masáž celkovou - tvrdší.
2.Masáž odstraňující únavu, která se poskytuje zpravidla po dohodě se sportovcem v době, kdy se nahromadila únava z tréninkových cyklů.
3.Masáž pohotovostní, která má připravit sportovce na podání maximálního výkonu při závodě, utkání a pod. Je možné ji zařadit do fáze rozvičování.
4.Masáž o přestávkách mezi výkony je podobná masáži předchozí a používá se zejména při dlouhotrvajících požadavcích maximálních výkonů.
5.Léčebná sportovní masáž urychluje doléčování některých onemocnění a zvláště zranění sportovce.

Každá skupina masáží se liší výběrem používaných hmatů, jejich směru, rytmu a intenzity, použitých masážních prostředků atd. tak, aby bylo dosaženo požadovaného cíle.

" Přeneste se do svých prstů a rukou, jako kdyby v nich spočívala celá vaše existence, celá vaše duše". Osho

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

Vytvořeno 2.4.2008 10:20:42 | přečteno 2256x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load