9481167
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Příprava na aromamasáž a masáž zad-1.část

Jsem tu jen já a můj klient, kterému se budu s láskou věnovat.

Příprava na aromamasáž

 • Masírujeme v příjemně vyhřáté místnosti. Je vhodné zapálit svíčku a pokud možno zabezpečit tlumené světlo, aby klientova relaxace byla kvalitní. Zejména zářivky nejsou vhodným osvětlením při masáži.
 • Připravíme si misku s masážním olejem a pustíme tichou klidnou hudbu.
 • Sundáme hodinky, prstýnky, náramky, aby nás ani klienta nic nerušilo. Klient by si měl sundat i náušnice.
 • Klient si lehne v kalhotkách na masážní stůl na břicho, přikryjeme jej prostěradlem, postavíme se po jeho levé ruce a uvolníme se - základní poloha.
 • Dříve než se dotkneme těla klienta, provedeme krátkou relaxaci.
 • Při masáži dýcháme zhluboka a pomalu, takže vdech i výdech je úplný. Nadechneme se nosem a vydechneme ústy, zároveň vědomě, se zavřenýma očima uvolníme své tělo v následujících krocích:
  • S hlubokým nádechem a pomalým výdechem nosem uvolníme celé tělo od konečků prstů na nohou až k hlavě. Cítíme, jak se uvolňujeme.
  • S druhým hlubokým nádechem a pomalým výdechem opouštíme všechny svoje starosti. "Jsem tu jen já a můj klient, kterému se budu s láskou věnovat".
  • S třetím hlubokým nádechem a pomalým výdechem prostupuje naše tělo zlaté světlo, naplňuje nás pocitem tepla, klidu, pohody a i naše srdce se rozzáří jako malé slunce a s každým jeho tepem proudí k našim dlaním a prstům jemná síla lásky, kterou svými doteky budeme předávat.
  • Se čtvrtým hlubokým nádechem a pomalým výdechem se mentálně zeptáme na dovolení začít s masáží.
 • Při masáži každý tah opakujeme třikrát.

Postup při masáži zad - 1. část

Vycházíme ze základní polohy. Zpočátku pracujeme bez oleje, klient je přikrytý prostěradlem. Pomalu přiblížíme ruce a jemně položíme dlaně na záda klienta. Levou ruku mezi lopatky a pravou na ledviny. Chvíli setrváme v doteku a počkáme, až se obě místa prohřejí. Jemně rozhoupeme tělo, aby se energie rozproudila. Odkryjeme prostěradlo až po kostrč a podsuneme pod gumičku kalhotek. Klientovi dáme přivonět namíchané esence. Olej prohřejeme v dlaních, naneseme jej na záda a rozetřeme základní efloráží.

Základní eflorážMasáž zad-základní efloráž, obrázek se otevře v novém okně

Dlaněmi rovnoběžně vyjíždíme od ledvin podél páteře až na ramena a zpět se ve tvaru osmičky vracíme přes ramenní klouby, po stranách hrudníku, nabereme v pase, masážní tah vedeme křížem v pase a spodní část osmičky dokončíme přes hýždě až ke kostrči, kde se ruce opět vracejí do výchozí polohy.

Boky - krouženíMasáž zad boky-kroužení, obrázek se otevře v novém okně

Stojíme v základní poloze. Obě dlaně položíme rovnoběžně na pravý hýžďový sval klienta a krouživými pohyby od páteře k bokům (fontánka) promasírujeme pravou polovinu zad až k rameni. Hladkým pohlazením od ramenního kloubu přes celou paži se vracíme zpět až na hýžďový sval(prohřátí a uvolnění spasmů, rozproudění energie).

Boky - odtahováníMasáž zad boky-odtahování, obrázek se otevře v novém okně

Levou ruku položíme na páteř tak, že prsty směrují ke kostrči. Pravou rukou odtahujeme od páteře až na boky. Oběma rukama postupujeme od kostrče až ke krku ("odvádění" spasmů od páteře - odstředivě). Vracíme se hnětením ramene a boku až na hýždi (rozptýlení zbylých bloků).

Boky - přitahováníMasáž zad boky-přitahování, obrázek se otevře v novém okně

Dlaně položíme rovnoběžně na hýžďový sval, střídavě nabíráme a přitahujeme od boků k páteři. Postupujeme až ke krku (rovnoměrné rozvrstvení energie). Zpátky se vracíme třemi prsty obou rukou po páteři od krku ke kostrči. Představujeme si, že nám z prstů proudí modrý a bílostříbrný paprsek (energetické pročištění zbylých bloků na páteři).

Přejdeme ke druhému boku klienta a masáž boků opakujeme na levé polovině zad.

Masáž zad - osmička, obrázek se otevře v novém okně

Osmička

Dlaně položíme na sebe mezi lopatky a obkroužíme jimi osmičku přes ramena a pod lopatkami symetricky na obě strany (uvolnění bloků srdeční čakry).

Masáž zad - vějíř, obrázek se otevře v novém okně

Vějíř

Palci roztíráme vějířovitě od kostrče na hýždě v rozsahu asi 270° do vzdálenosti sacro - iliakálních skloubení. Postupujeme tam a zpět.

Masáž zad - poupátka, obrázek se otevře v novém okně

Poupátka

Hřbetními stranami rukou za současné rotace v zápěstí masírujeme hýždě (zavřené poupátko) a pokračujeme přetočením a pohlazením hýždí otevřenou dlaní (otevřený květ).

Hnětení obou hýždí

Od pasu dolů hněteme střídavě rukama až na dolní část hýždí, až se klientovi rozhoupají boky i paty, jako při tanci. Rytmus zrychlíme a na závěr zpomalíme (uvolnění stresového napětí, stagnace jinových - ženských energií).

Závěrečná efloráž

viz základní efloráž.

Pokračování v další části.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor článku: Mgr. Jana Hašplová

Vytvořeno 2.4.2008 10:01:55 | přečteno 15149x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load