9538841
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Akupresurou proti únavě

Recept starých Číňanů pomáhá zbavit se nepříjemných pocitů.

Když vás trápí únava, bolí hlava, nebo na nic nemáte chuť, spolehněte se na akupresuru. Stačí, když správným způsobem zatlačíte na určitá místa a problémy pominou. Nabízíme vám nenáročné techniky, jak aktivovat energetická centra organizmu. Tuto "první pomoc" můžete provádět vždy a všude - v práci, doma, ale i při důležitém střetnutí. Akupresura není jen lékem proti únavě, ale pomáhá též zbavit se nepříjemných pocitů a dosáhnout vnitřní rovnováhu. Pro stanovení vteřin nepotřebujetestopky, stačí, když budete pomalu v duchu počítat.

BolesAkupres-hlavati hlavy, unavené oči

Bod najdeme na vnitřní straně očního oblouku u kořene nosu. Lokty opřeme o podložku, podepřeme si čelo, hlavu předkloníme, oči zavřeme, palce přiložíme po obou stranách ke kořenu nosu, hlavu uvolníme a v této poloze setrváme patnáct vteřin.


Při přetížení, napětí, na uvolnění páteřeAkupres-napětí

Místo mezi rameny a krkem na nejvyšším bodě svalstva zad a šíje. Ukazovák, prstenník a prostředník přiložíme na protilehlé strany krku, ruce jsou vpředu zkřížené. Prostředníkem na nejvyšším místě pevně dvacetkrát zakroužíme a potom na šedesát vteřin zatlačíme.

Proti sAkupres-strachtrachu, napětí a tlaku v hlavě

Mezi palcem a ukazovákem se ukáže při uvolněné ruce malý polštářek, nejvyšší bod. Palcem druhé ruky tlačíme na tento bod, vydržíme třicet vteřin. Pozor! Není vhodné v těhotenství!

Akupres-uvolnění
Na osvěžení a uvolnění organizmu

Místo mezi palcem a druhým prstem na noze ve vzdálenosti asi dva a půl palce od mezery mezi prsty. Zatlačíme palcem ruky asi třicet vteřin.


Při ciAkupres-citytových problémech

Vzdálenost přibližně na tři prsty pod klíční kostí, na čtyři prsty od vnější prohlubiny ramena. Ruce zlehka zaklíníme jednu do druhé, palce směřují k tělu. Podepřeme se lokty, horní část těla necháme zlehka padnout mezi palce, uvolníme se a přibližně třicet vteřin zhluboka dýcháme.

Akupres-únava
Při vyčerpání a celkové únavě

Bod ve středu těla asi na dva prsty pod pupkem. Konce ukazováku, prostředníku a prsteníku dáme dohromady a jakoby jedním prsdtem tlačíme na tento bod, přičemž horní část těla zlehka nakláníme dopředu. Tlačíme alespoň šedesát vteřin.

Na zklidAkupres-orgánynění ducha a harmonizaci vnitřních orgánů

Vnitřní strana předloktí, asi dva a půl prstu od čar zápěstí, přesně ve středu. Palcem opačné ruky zatlačíme na bod a vydržíme patnáct vteřin.

Akupres-uklidnění

Při napětí, pocitu strachu, na uklidnění

Bod na dlani přesně ve středu pod prostředníkem. Palcem opačné ruky zatlačíme na bod, vydržíme třicet vteřin.


Při mAkupres-menstruaceenstruačních bolestech

Na vnitřní straně holeně, přibližně čtyři prsty od vnitřní kosti kotníku v rýze mezi kostmi. Posadíme se, jednu nohu přeložíme přes druhou a palcem opačné ruky zatlačíme. Vydržíme třicet vteřin. Pozor ! Není vhodné v těhotenství!

Akupres-bolesti
Na unavené nohy, při bolestech páteře a hlavy

Vnitřní strana vnější kosti kotníku (směrem k prstům nohy), asi dva a půl centimetru směrem k druhému prstu nohy od palce. Zatlačíme palcem a přibližně dvacet minut zlehka kroužíme.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková podle zahraničních materiálů.

Vytvořeno 2.4.2008 9:57:39 | přečteno 16833x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load