9424758
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Autopatická praxe

Neznám žádnou jinou metodu s tak vysokou úspěšností.

Příklad z praxe

Pětatřicetiletý štíhlý muž se strupovitou tváří pokrytou velkými zarudlými a místy mokvajícími fleky. Stejnou vyrážku odhalil i na prsou, na celých rukách, ramenech a zádech. Chronický ekzém svědil a nutil ke škrabání, občas se z těch intezívních nepříjemných, bolestných a nikdy nepřecházejících pocitů vyvinula zimnice s třesem. Řekl mi, že se to zhoršuje jakýmkoliv, i drobným psychickým stresem. Lékaře s touto potíží navštěvoval již od útlého dětství. Po pubertě zažil několik let bez ekzému, zato však se zhoršenou sennou rýmou, ale od dvaceti sedmi let byl opět nucen stát se klientem kožní kliniky. K tomu se v posledních letech přidružily bolesti v pravém podžebří -- lékaři zjistili špatnou funkci žlučníku. Žlučník bolí stále častěji, zejména po česneku, tučné stravě nebo po přejedení. Mívá i velké záchvaty, které jej vyřazují na čas z běžného života. Jeden proběhl tři dny před návštěvou u mne. Při záchvatech má křeče v břiše, bolest kolem celého žaludku, nadýmání, průjem a k tomu zvýšenou teplotu, posledně to bylo 37,6 C. Poté, co si doma s použitím zvláštní lahvičky vyrobil a jednorázově užil autopatický preparát z vlastní sliny o potenci C 200, stalo se toto: v prvním týdnu po užití se ekzém nepatrně zhoršil, v dalším týdnu ustoupil na obličeji. Po třech měsících přišel opět na kontrolu a oznámil, že už je delší dobu bez ekzému, který mírně přetrvává jen v loketních jamkách. Žlučník jej celou tu dobu nebolel, jen občas o něm ještě trochu ví při dietní chybě. Za dalšího půl roku byl zcela bez jakýchkoliv potíží a nedržel žádnou dietu - tento stav již trvá dva roky při jediném zopakování preparátu ve vyšší potenci.

V současné době již mohu mluvit o stovkách případů autopatie prováděné potencovanou slinou. Jde o lidi ve věku od dvou měsíců do 83 let. Vysoké procento případů vykazuje rychlé zlepšování chronických potíží jakéhokoliv charakteru. Jen velmi málo případů (odhadem pod deset procent) nevykázalo zřetelnou pozitivní reakci -- pravděpodobně hlavně proto, že měly příliš krátké sledování při ovlivňování velmi hluboko zakořeněné a zastaralé nemoci, nebo kvůli velmi hrubé odchylce od návodu při osobní přípravě preparátu. Neznám žádnou jinou metodu s tak vysokou úspěšností. K tomu je třeba podotknout, že za mnou, jako za léčitelem, chodí už čtvrt století téměř výhradně lidé, u nichž konvenční (a často následně i alternativní) medicína při zvládání jejich dlouhodobých potíží neuspěla.

Pacient vykazuje vývoj jako při předepsání velmi přesně podaného homeopatického konstitučního léku. Někdy je poznatelné zhoršení v prvních týdnech po podání, které se mění ve zlepšování. Jindy nastane zlepšování okamžitě. Zřetelně je možné rozeznat působení v homeopatii ověřených Heringových zákonů, tj. potíže odcházejí směrem z centra ven, v opačném pořadí symptomů než v jakém se objevily, a také, u ekzémů, obvykle shora dolů. Vždy se také po čase začnou objevovat a rychle zase samy mizet některé staré symptomy. Děje se tak na cestě, na níž organismus prodělává staré stavy, když se postupně přelaďuje do původní, zdravé frekvence, schopné konstituovat zdravé orgány. Vývoj je vždy postupný, rychlost pozitivních změn hodně záleží na tom, jak dlouho daný člověk potížemi trpí a v jakém je celkovém stavu. Obecně lze snad říci, že na jeden rok trvání problému připadá minimálně jeden měsíc pozitivního vývoje, než se radikálně zlepší.

Autor článku: Mgr. Jiří Čehovský, http://www.alternativa.cz, http://www.autopatie.cz

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

Vytvořeno 6.4.2008 14:28:02 | přečteno 3058x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load