9520064
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Alternativní terapie

Úvod k Terapiím.

terapie_úvodAlternativní terapie přispívají nejen k léčbě, ale i k prevenci nemocí a k udržování dobré fyzické a duševní kondice. Některé metody (homeopatie, akupunktura, psychoterapie, fytoterapie...) u nás již zdomácněly a staly se součástí denní praxe mnohých lékařů. Jiné na svoji příležitost teprve čekají, protože u nás nebyly dosud vytvořeny potřebné podmínky pro jejich využití, některé jsou i potlačovány, protože mohou tím, že není včas stanovena správná diagnóza, nepříznivě ovlivnit stav nemocného, nebo oddálit jeho účinné léčení. Jako v jiných profesích jsou i mezi léčiteli špičkoví odborníci, ale i neumětelové a podvodníci. Jelikož neexistují pravidla pro provozování léčitelských specializací, nikdo není schopen je odhalit. Většina metod alternativní terapie má však výhodu proti medikamentózní léčbě v tom, že je prakticky bez vedlejších účinků, což nelze říct o léčbě medikamentózní, kde podíl vedlejších účinků léků naopak stoupá. Možnosti alternativních terapií nejsou u nás zatím plně využívány, Lucka1protože lidé vyhledávají pomoc teprve když se cítí nemocní. Většina praktických lékařů nemá z časových důvodů možnost se plně věnovat pacientovi jako člověku, navíc řada pacientů odmítá otázky týkající se například stravy, životosprávy a pod. Chtějí od lékaře povzbuzující nebo uklidňující prostředky, ne však analýzu potíží. U alternativních terapií se od pacienta vyžaduje naprosto odlišný přístup. Musí si uvědomit, jak velkou odpovědnost má za své zdraví a často musí zásadně změnit své návyky tak, aby odpovídaly obecně platným zásadám správného způsobu života a životosprávy.

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i starší jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem nebo bláznem". Platon

Naší snahou je seznamit Vás, uživatele portálu, postupně se všemi dostupnými terapiemi, s terapeuty, s jejich činnostmi, zkušenostmi, produkty .... Zařazení resp. rozdělení terapií je samozřejmě věcí názoru. Některé nezapadají (rádi přijmeme Vaše doporučení oprav nebo úprav), některé nejsou uveřejněny (např. scientologie, insight, est atd.), protože se nejedná o terapie v pravém slova smyslu, ale to hlavní - rozhodnutí, kterou terapii použijete, zůstane jen a jen na Vás.

"...když nemůžeš ničím prospět, snaž se aspoň neuškodit". Hippokrates

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

 
load