9429855
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Tibetská medicína

tibetTibetská medicína je jedním z nejpozoruhodnějších systémů přístupu k člověku, které vznikly. Propojuje tělo, mysl i duši člověka. Faktem však je, že její rozšíření a znalostí o ní jsou prozatím velmi malé. Jsou sice informace např. o medových elixírech, jejichž základem je včelí med obohacený léčivými bylinami a technologie výroby vychází z prastaré medicíny národů žijících v himalájských velehorách, nebo o tzv. žezlech síly, známých již ve středověku, které působí pomocí magnetoterapie, galvanoterapie, metalo a mineraloterapie a jsou vhodná při onemocněních spjatých s narušením krevního oběhu, nebo o tom, že využívá fytoterapii, různá cvičení očí, páteře, psychofyzická cvičení, meditaci atd., ale více podrobností není u nás všeobecně známo. Spojením západní psychologie a východních nauk vznikla Tara Rokpa terapie, což jsou jednoduchá a účinná tělesná i duševní cvičení. Klíčovým bodem této terapie je rozvoj láskyplného vztahu k sobě i k okolí.
Vzhledem k výše uvedenému poznatku budeme proto vděčni za další doplňující informace určené ke zveřejnění, aby i široká veřejnost si rozšířila svoje znalosti o možnostech a prostředcích Tibetské medicíny, která si to jistě zaslouží.

" Mysl je pánem těla, stejně jako je vládce pánem svého království. Nepokojná mysl se však nemůže starat o tělo, které, není - li řízeno vyrovnanou myslí, schází na cestu smrti. Avšak tichá mysl, která klidně ovládá tělo, je strážcem zdraví a dlouhověkosti". Ťin Kang

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková

Rozhovor s Lámou Lobsangem

Západ má nemocnou duši.

13.10.2008 11:09:40 | přečteno 2965x | Ing. Tatiana Flanderková | Celý článek
 

Podstata tibetské medicíny

Tradiční tibetská medicína (TTM) je vědou, uměním i filosofií.

25.11.2007 17:06:56 | přečteno 4649x | Ing. Tatiana Flanderková | Celý článek
 
Vytvořeno 26.9.2004 13:52:30 | přečteno 6155x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load