9424790
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Profesní orientace podle horoskopu

Sám sobě astrologem.

Na základě hodiny, data a místa narození máme sestavený horoskop, který zahrnuje ascendent, rozložení domu ve znameních a planety, které v těchto domech sídlí a svírají mezi sebou rozmanité úhly a chceme se dozvědět něco o svých schopnostech a osobním potenciálu v pracovní oblasti. Pro začátek postačí určení povahy živlů, které se objevují na hrotech domů. Pro pracovní oblast máme tři základní domy:

  • druhý (hovoří o osobních schopnostech a dispozicích a umění vydělávat peníze)
  • šestý (týká se každodenní činnosti a povinností, které nemusí být vždy zábavné)
  • desátý (vypovídá o kariéře, sociálním postavení a schopnostech zastávat společenské úlohy)

Ohnivý živel - Beran, Lev, StřelecOhnivý živel

dává mnoho nadšení, iniciativu a energii, která potřebuje výzvu, boj a cíl. Dynamika je tak velká, že někdy přináší netrpělivost a prchlivost. Vaše schopnosti jsou tvořivost a smysl pro řízení a vedení. Měli byste hledat práci spojenou s rizikem, změnami a tvořivostí.

Druhý dům ve znamení Ohně

Jste velmi tvořiví a odvážní. Stále něco nového objevujete, umíte se nadchnout a zapálit a toto nadšení předat svému okolí. Umíte motivovat ostatní. Baví vás začínat a vstupovat na neznámé pevniny, ať však vaše nápady realizují podřízení! Jste průkopníkem. Můžete dosáhnout bohatství (zvláště znamení Lva), které přichází z impulzivního rozhodnutí a správné investice. Anebo také všechno ztratit. Vše záleží na zahrnutých planetách a jejich aspektech. Ty pozitivní vás podpoří, ty negativní by měly odradit od zbytečných rizik.

Šestý dům ve znamení Ohně

Ve vaší každodenní činnosti by se měl objevit prvek rizika, tvořivost, četné změny a nové projekty. Nedokážete jednotvárně pracovat zavřeni ve své kanceláři. Potřebujete nadšení, které by vás, při monotonní práci, brzy opustilo. Pak by se z vás stala netrpělivá, agresivní a podrážděná bytost připravená vybuchnout. Měli byste řídit, měnit, objevovat.

Desátý dům ve znamení Ohně

Společenského uznání dosáhnete na základě průkopnické a odvážné činnosti, která vyžaduje schopnost spoléhat se sám na sebe. Jednat, zařizovat, podnikat, založit firmu, společnost je přesně pro vás a přinese vám to popularitu. Rádi riskujete, což by mělo patřit k vaší profesi. Také kariéra v armádě nebo průmyslu /zvláště znamení Berana) jsou pro vás příznivé.

Zemský živel - Býk, Panna, KozorohZemský živel

dává vytrvalost, smysl pro praktickou činnost, manuální zručnost, šikovnost. Umíte tvrdě pracovat i přes četné překážky. Máte schopnosti pro finance a ekonomiku a v práci potřebujete vidět konkrétní výsledky.

Druhý dům ve znamení Země

Vaše manuální schopnosti vás často vedou k vyhraněnému umění něco praktického vytvářet. Ať už to jsou objekty umělecké nebo průmyslové či užitkové. Dovedete se uplatnit v profesích, které by ostatním živlům připadaly nudné a jednotvárné - vy snášíte rutinu dobře. Klid, starost, autodisciplína, systematičnost jsou vašimi přednostmi.

Šestý dům ve znamení Země

Vaše každodenní práce vám pomůže zajistit pocit bezpečí, stability a také finančního dostatku. Ne, že byste pracovali jen pro peníze, ale jsou pro vás důležité. Rádi totiž vidíte konkrétní výsledky. Neradi měníte své zvyky a dokážete se tak zahloubat do nějakého problému, že ztratíte pojem o čase a všem, co se okolo vás děje. Neradi jste v práci rušeni. Hodí sek vám administrativa, účetnioctví, prácev nějaké velké společnosti. Nemíváte problémy s nadřízenými a neradi se ujímáte vedení.

Desátý dům ve znamení Země

Pomalu a vytrvale postupujete vpřed. Jakmile jste se jednou rozhodli, že dosáhnete určité pozice v zaměstnání, půjdete za svým cílem (zvláště Býk). Společenské postavení vám dodává pocit vlastní hodnoty a někdy se s ním až příliš ztotožňujete. K tomu všemu patří luxusní byt, nová značka auta a podobně. Jste vlastničtí. Uplatníte se v oblasti financí, sekretariátu, ve vědeckých oborech, arceheologii, ale i v profesích spojených s přírodou.

Vzdušný živel - Blíženci, Váhy, VodnářVzdušný živel

dává objektivitu, smysl pro komunikaci, sociální kontakty a spolupráci, itelektuální činnost a tvořivost v oblasti myšlenek. Potřebujete své teorie sdílet s ostatními.

Druhý dům ve znamení Vzduchu

Vaše schopnosti jsou spojené s komunikací. Umíte uplatnit své nápady a projekty,sdělit je druhým. Umíte diskutovat, polemizovat, často dobře psát a řečnit. Jste diplomatičtí a nezaujatí, čímž získáváte široké spektrum obdivovatelů, známých a přátel. Jste oblíbeni ve společnosti, takže by se měla vaše aktivita zaměřit ns polupráci s ostatními, zejména v intelektuální oblasti.

Šestý dům ve znamení Vzduchu

Vaše každodenní činnost musí být spojena s výměnou s druhými. Nesnesete samotu a připadali byste si zbyteční. Potřebujete se pohybovat (cestovní kancelář, doprava, obchodní činnost, žurnalistika), intelektuálně tvořit,sledovat své myšlenky a poslouchat názory ostatních. Můžete být výborným učitelem abstraktních či společenských věd. Váš dar, to jsou kontakty, publikum, klientela.

Desátý dům ve znamení Vzduchu

Vaše kariéra vyžaduje diplomacii, samostatnost, uplatnění vašich myšlenkových konceptů, organizaci, spolupráci s lidmi. Nezávislé profese, novinářství, obchod, nová média, televize, rozhlas alei astrologie jsou oblasti, v nichž naleznete potěšení a uspokojíte svoji potřebu kontaktů. Nové nápady a činnosti by měly být součástí vaší kariéry, která je založena na osobních stycích.

Vodní živel - Rak, Štír, RybyVodní živel

dává citlivost, vnímavost, klid, psychologickou znalost lidí, jemnost a přístupnost. Máte soucit s ostatními, což vás často vede do sociální oblasti, do zaměstnání, kde můžete pomáhat ostatním, starat se o nemocné a trpící.

Druhý dům ve znamení Vody

Vaše schopnosti souvisí s intuicí a citem. Pokud se rozhodnete třeba pro burzovní spekulace, poznáte intuitivně vhodnou cestu. Znalost lidí a schpnost vcítit se do partznera se dobře hodí pro obchod. Máte dar přijít nakloub tajemství, takže se mlžete uplatnit v archeologii, psychologii, výzkumu, lékařství.

Šestý dům ve znamení Vody

Vaše každodenní činnost musí být vykonávána v přátelské atmosféře, jinak byste propadli brzy depresím. Pokud nemáte rádi svého nadřízeného, raději se poohlédněte po jiném zaměstnání. Pro vás je totiž více než pro jiné živly důležité prostředí. V atmosféře pro vás vhodné dokážete divy, běda všakm když trpíte! Soucit a láska k bližnímu vás často vede do povolání, kde druhým pomáháte. Také se pro vás hodí práce spojená s vodou (rybář, námořník, obchodník s tekutinami) a s pohostinstvím (majitel hotelu, restaurace).

Desátý dům ve znamení Vody

Vy nepotřebujete kariéru a společenský úspěch, musíte však někam patřit. Vyhovovala by vám sociální skupina, se kterou byste se mohli identifikovat a která vás i ovlivní. Potřebujete být užiteční pro ostatní a podílet se na jejioch životě. Toto postavení mají často lékaři a duchovní.

Zpracoval S. Flanderka podle článku Z.P.Krupičkové v časopise Astro

Vytvořeno 22.2.2015 9:41:33 | přečteno 2337x | S.Flanderka
 
load