9413357
ENDEFRRU
Přihlášení Cookies

Alternativní terapie

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

Co je astrologie?

Astrologie je všechno, od stvoření po zánik.

F. Šteffek-astrologFrantišek Šteffek je mezinárodně renomovaný slovenský astrolog. Jeho poznání udivuje laickou veřejnost a odborná na něj též hledí s respektem. Rozhovory s ním přináší slovenský časopis Vitalita:

Co je podle Vás astrologie?

Představte si Tichý oceán. Na americkém břehu nastoupíte na zaoceánský parník a jedete směrem do Asie. Uprostřed oceánu vás steward vzbudí a řekne, že kapitán vám přikazuje, abyste vystoupili z lodě a doplavali na břeh...To je astrologie. Jeden život neobsáhne smysl toho, co se s námi a se vším kolem nás děje. Když je někdo dobrý astrológ, potom jím musel být i některém z minulých životů. Astrologie je všechno, od stvoření po zánik. Proto byla nazývána královnou věd. Všechny události, které se staly s lidstvem, se staly pod konstelací hvězd. A to je ta empirická věda, to umění - vydolovat z tohoto množství údajů, kamkoli sáhnu, do jakékoli minulosti to, co je pro člověka nebo firmu potřebné. To je věda i umění zároveň.

Astrológ nemůže pracovat bez intuice a samozřejmě bez zkušeností a poznání. Intuice je jako u astronomů dalekohled. Někdy nás věda neuznává a chce od nás důkazy. Takové, jaké dělá fyzika, jim dát nemůžeme, protože my pracujeme se čtvrtým rozměrem a to je čas. Nyní uplynula sekunda a žádná taková již nikdy nebude. Jak potom máme postupovat vědeckými metodami při současném chápání vědy? Staří astrologové říkali a já to chci také zdůraznit: "Hvězdy sice ovlivňují život člověka, ale k ničemu ho nenutí". To však neznamená, že ho k ničemu nezavazují...

Můj osobní názor a poznatek astrológa o účinku těchto božských sil je, že působí přímo na buňky člověka a přes ně jej ovlivňují ve smyslu jedinečné a neopakovatelné konstelace (plynoucího času) při narození, kterou přijal jako svůj učevesmír2bní plán života. Proto se dá říct, že vyzařování kosmických těles neformuje lidský osud přímo, ale vytváří pouze cesty, resp. kanály, kterými bude k lidské duši každého z nás pronikat všechno to, co má rámcově naznačené aspekty v radix horoskopu, včetně zpětných účinků minulých činů. Ty jej právě zavazují přes jeho buňky, přes DNA, aby jednal ve smyslu svého určeného osudu. Kdyby se nafotografovala kterákoliv část vesmíru a mnohokrát zvětšená buňka a tyto fotografie by se zamíchaly, ani jeden vědec by nedokázal určit, co je buňka a co je vesmír (viz ukázka ikona souboruUniverZoom ). A takovýchto buněk máme miliardy. Přes kmitání, vibrace (můžeme si to nazvat jakkoli) ovlivňuje vesmír člověka a jeho život. Když nastane ta předurčená konstalace, která je připravena pro konkrétní osobu, anebo i národ, kterému je to určené, ovlivní se myšlení, vědomí i jeho jednání přes aspekty - ty ukazují kolik má před sebou cest, co má kdy řešit a proč se nachází právě v takových situacích, v kterých se nachází.

Co všechno se dá přes astrologii vyčíst?

Téměř všechno. Kromě toho, horoskop rámcově jako břehy řeky, ohraničí osud dotyčné osoby - neukáže pohlaví, rasu, náboženství, sociální postavení nebo jiné záležitosti rodičů a sourozenců (ty ukáže jen částečně). V horoskopu existují tzv. domy, to jsou osobní údaje konkrétního člověka, vlastnosti, schopnosti i časové události. Na rodiče - otce ukazuje 4. dům - zakladatel rodu a na matku ukazuje 10. dům. Po založení rodiny a narození dětí si rodiče "vymění" své pozice v domech a otec se ocitne v 10. domě, který symbolizuje status quo, povolání, kariéru...Měsíc symbolizuje všeobecně ženu, menstruaci, duši, svět citů, instinktívní reakce atd. Matka zabezpečuje potravu a ovlivňuje city dítěte do 4. roku života a "přesouvá" se do 4. domu.

Pokračování příště.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková podle  rozhovoru Nataši Vámošové ve slovenském časopise Vitalita.

Vytvořeno 23.2.2006 10:08:47 | přečteno 2556x | Ing. Tatiana Flanderková
 
load