Příprava na aromamasáž a masáž zad-1.část

Jsem tu jen já a můj klient, kterému se budu s láskou věnovat.

Příprava na aromamasáž

Postup při masáži zad - 1. část

Vycházíme ze základní polohy. Zpočátku pracujeme bez oleje, klient je přikrytý prostěradlem. Pomalu přiblížíme ruce a jemně položíme dlaně na záda klienta. Levou ruku mezi lopatky a pravou na ledviny. Chvíli setrváme v doteku a počkáme, až se obě místa prohřejí. Jemně rozhoupeme tělo, aby se energie rozproudila. Odkryjeme prostěradlo až po kostrč a podsuneme pod gumičku kalhotek. Klientovi dáme přivonět namíchané esence. Olej prohřejeme v dlaních, naneseme jej na záda a rozetřeme základní efloráží.

Základní eflorážZákladní efloráž

Dlaněmi rovnoběžně vyjíždíme od ledvin podél páteře až na ramena a zpět se ve tvaru osmičky vracíme přes ramenní klouby, po stranách hrudníku, nabereme v pase, masážní tah vedeme křížem v pase a spodní část osmičky dokončíme přes hýždě až ke kostrči, kde se ruce opět vracejí do výchozí polohy.

Boky - krouženíMasáž zad boky-kroužení

Stojíme v základní poloze. Obě dlaně položíme rovnoběžně na pravý hýžďový sval klienta a krouživými pohyby od páteře k bokům (fontánka) promasírujeme pravou polovinu zad až k rameni. Hladkým pohlazením od ramenního kloubu přes celou paži se vracíme zpět až na hýžďový sval(prohřátí a uvolnění spasmů, rozproudění energie).

Boky - odtahováníMasáž zad boky-odtahování

Levou ruku položíme na páteř tak, že prsty směrují ke kostrči. Pravou rukou odtahujeme od páteře až na boky. Oběma rukama postupujeme od kostrče až ke krku ("odvádění" spasmů od páteře - odstředivě). Vracíme se hnětením ramene a boku až na hýždi (rozptýlení zbylých bloků).

Boky - přitahováníMasáž zad boky-přitahování

Dlaně položíme rovnoběžně na hýžďový sval, střídavě nabíráme a přitahujeme od boků k páteři. Postupujeme až ke krku (rovnoměrné rozvrstvení energie). Zpátky se vracíme třemi prsty obou rukou po páteři od krku ke kostrči. Představujeme si, že nám z prstů proudí modrý a bílostříbrný paprsek (energetické pročištění zbylých bloků na páteři).

Přejdeme ke druhému boku klienta a masáž boků opakujeme na levé polovině zad.

Masáž zad - osmička

Osmička

Dlaně položíme na sebe mezi lopatky a obkroužíme jimi osmičku přes ramena a pod lopatkami symetricky na obě strany (uvolnění bloků srdeční čakry).

Masáž zad - vějíř

Vějíř

Palci roztíráme vějířovitě od kostrče na hýždě v rozsahu asi 270° do vzdálenosti sacro - iliakálních skloubení. Postupujeme tam a zpět.

Masáž zad - poupátka

Poupátka

Hřbetními stranami rukou za současné rotace v zápěstí masírujeme hýždě (zavřené poupátko) a pokračujeme přetočením a pohlazením hýždí otevřenou dlaní (otevřený květ).

Hnětení obou hýždí

Od pasu dolů hněteme střídavě rukama až na dolní část hýždí, až se klientovi rozhoupají boky i paty, jako při tanci. Rytmus zrychlíme a na závěr zpomalíme (uvolnění stresového napětí, stagnace jinových - ženských energií).

Závěrečná efloráž

viz základní efloráž.

Pokračování v další části.

Zpracovala Ing. Tatiana Flanderková, autor článku: Mgr. Jana Hašplová